Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
R / 28.08 / 20:00
L / 29.08 / 20:00

Kestus: 50?
Pilet: 100/150 eeki -> Osta
Video

Augusti TantsuFestival 2009:

MART KANGRO /EESTI/ "Can´t Get No / Satisfaction"Mart Kangro on oma põlvkonna ilmselt parim Eesti koreograaf. Oma lavastuses uurib ta, kuidas mõjutab laval olevat kunstnikku teadmine, et tema poolt tehtav sõltub otseselt publiku reaktsioonist? Teadmine, et ta on laval paratamatult publiku armust ja heakskiidust? Millised esitajapoolsed kompromissid on vajalikud, et publik esineja kunstiliste ideedega kaasa suudaks tulla ja neist rahulduse saaks? Võib juhtuda, et laval on ühtaegu kolm etendust korraga - üks tantsija kujutluses, teine vaatajate kujutluses ja kolmas nende vahel. Paradoks.

 

Publikul on õigustatud ootus emotsionaalsele laengule ja kunstnikul õigustatud ootus saada mõistetud, anda publikule edasi oma kunstiline ideaal. Konflikt? Võib-olla. Need pooled põrkuvad kokku ja loovad paradoksaalse seisundi.

 

Ilmselt üks rahvusvaheliselt tuntuim eesti kaasaegne koreograaf Mart Kangro keskendub oma töödes inimkeha ning liigutuse tähendustele ja tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis. Kangro on töötanud Rahvusooperis Estonia balletiartistina. Koreograafina on Kangro teinud kauaaegselt koostööd Christina Ciupke ja Thomas Lehmeniga. Loonud 8 täispikka tantsuetendust. Tema etendusi on esitatud 20-s riigis üle Euroopa ja USA-s.


Idee ja esitus: Mart Kangro
Muusikaline kujundus: Taavi Kerikmäe
Dramaturgiline nõu: Petra Roggel, Christina Ciupke
Tehniline teostus: Kalle Tikas
Kaasprodutsendid: Kanuti Gildi SAAL, Baltoscandal 2010, De Internationale Keuze van de Rotterdamse Schouwburg, Kunstenfestivaldesarts Brussels
Projekt on valminud koostöös NXTSTP-iga, EL Kultuuriprogrammi toetusel

Toetaja: Eesti Kultuurkapital

 

 < Tagasi