Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
E / 24.08 / 21:00

Kestus: 60?
Pilet: 100/150 eek -> Osta

Augusti TantsuFestival 2009:

ANTONIJA LIVINGSTONE /KANADA-EESTI/ "The Part"Eesti päritolu kanada koreograaf uurib oma satiirilises soololavastuses ühiskondlikke ja performatiivseid rolle ja nendega seotud kinnismõtteid. Ja nähtust, et kui tahta üldse kuhugi jõuda, tuleb osaleda võistlusel. Livingstone lavalolekus on metsikus ja ta keha on laetud. Et viidata rollidele, kasutab ta palju leitud objekte, kuid asi pole selles, justkui eitaks Livingstone spetsiaalselt ehitatud lavakujunduse võlu - tema tööde üks peamiseks iseloomustavaks omaduseks on objektide sihtotstarbeline kasutamine. Jõuluvana habemest saab hetkega lumivalge parukas. Postmodernism ei ole surnud ja feminismgi on Livingstone lavastuses täie tervise juures.
Tegu on tähelepanuväärse ja üllatava soologa, milles Livingstone uurib ühiskondlikke ja performatiivseid rolle - seda, mis neid rolle ühendab ja mis on nende tuumaks. Tööl ja peol käitutakse eri viisidel, niisamuti nagu käitutakse eri viisidel balleti- ja kontseptuaalse tantsu lavastustes.

 

Väljavõtteid pressist:

“Livingstone olekus laval on metsikust. Ta pilk on keskendunud ja ta keha on laetud ja intelligentne.“
Philip Szporer, The Dance Current

“Soololavastuse “Roll” maailm on paik, kus normatiivsete tavade mõõdukas muutmine on täiesti kontrolli alt väljunud ning milles ühte tundi lavaaega on surutud kogu elukäigu täielik muutmine. See ei ole lihtne ja õdus vaatamine, sest materjali rohkus ähvardab alatasa kukkuda kaela kas etendajale endale või vastupidi, publikule. See on maailm, milles tavapärased võrgutusrollid kunagi päriselt ei võrguta, vaid libisevad selle asemel vabalangemises ootamatusse segadusse, mille eesmärgiks on muuta identiteeti. Segadusse, sest tänapäeva eluga käib ju paratamatult kaasas see neetult vastik kõrvalpakett: ilma konkursside ja võistlusteta ei saa suurt midagi tehtud, ja mõnd rolli mängimata juba naljalt konkursil ei osale. Lavastus “Roll” mõnulebki nende tühiste faktide paljunäolises perverssuses. Ning samas, suudab neist täielikult ja imeteldavalt mööda minna.”
Jacob Wren, lavakunstnik, kirjanik

 


 

Koreograafia, esitus, heli, valgus, kostüümid: Antonija Livingstone
Produktsioon: Marie-Andrée Gougeon
Toetajad: Kanada Kunstide Nõukogu, Québeci kirjanduse ja kunstide nõukogu
Tallinna etendust toetab Kanada saatkond
NB! Üks pilet samal õhtul kell 20:00 Von Krahli Teatris toimuva Teodora Castellucci etendusega "à elle vide"!

 

 

 < Tagasi