Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
K / 27.01 / 19:30
N / 28.01 / 19:30
R / 29.01 / 19:30
L / 30.01 / 19:30

Kestus: 120`
Pilet: Pilet: eelmüügis Piletilevis 7/10 EUR, kohapeal 9/12 EUR -> Osta
Video

RENZO VAN STEENBERGEN, JUHA VALKEAPÄÄ, EMER VÄRK /Helsingi-Tallinn/

2341 AD



2341 AD on audiovisuaalne installatsioon-lavastus, mis loob pildi aastast 2341. Inimkond on kadunud. Mis on alles jäänud? Milline on maailm peale inimkonda, ilma meie, inimesteta? Milline on planeet kui eelnevast tsivilisatsioonist on alles ainult kaja? Kas siin oleks üksildane? Kas see oleks vabastav? Kas siin valitseks post-apokalüptiline, hüljatud kaos? Või oleks tegemist rahuliku paradiisiga, mille jälgedest ja kajadest oleks võimalik aimata eelnevat? Mida oleks vaja meie jälgede kustutamiseks? Ning kui me oskaks nendele küsimustele vastata, siis kas meid hirmutaks rohkem enda tegude tagajärjel tekkinud muutused või looduse taastumisvõime?

Kasutades helisid ja visuaale loovad Helsingi vokaal- ja etenduskunstnik Juha Valkeapää, helikunstnik Renzo van Steenbergen, videokunstnik Emer Värk, Haagi kunstnik Arno Scheper ja dramaturg Mart Kangro maailma, mis ei ole tühi kuid on hüljatud, inimtühi, maha jäetud. See pole väljasurnud vaid pidevas muutumises, ainult inimesi pole enam.

 

Renzo van Steenbergen (1977), on Hollandis sündinud mustlaspäritolu nomaad. Tal on kraadid heli, pildi ja artscience'i valdkonnas. Steenbergen on vabakutseline kunstnik, kel on tugev multimeedia ja digitaalheli taust. Renzo on alates 2001. aastast töötanud rahvusvaheliselt installatsioonikunsti, muusika ja heliloomingu, filmi, live-kino, kaasaegse tantsu ja teatri valdkondades.

Ta on kunstnike kollektiivi Feedbacksociety asutaja (2001), aga programmijuht ja algataja ühendustes Seveninchrecordings ja Seveninchprojects. Ta on teinud elektroonilist muusikat Noizbleed'is ja Johnny Locash'is. Ta on teinud koostööd paljude rahvusvaheliselt tunnustatud ja tunnustamata kunstnike ja institutsioonidega. Pärast lühidast tööperioodi Eestis 2008. aastal kolis Steenbergen 2011. aastal 31 aasta vanuselt püsivalt Tallinnasse.

Tallinnas resideerudes on ta teinud helikujundusi lavastustele nii Eestis kui mujal, nende hulgas kunstnikele nagu Sasha Pepeljajev, Dogtroep, Von Krahli Teater, Mart Koldits ja Kristjan Sarv. Ühtlasi teeb ja produtseerib ta muusikat iseenda jaoks oma kodus, stuudios ja rongis. Oma loomingus tegeleb Steenbergen energia, tiheduse, kompleksuse, liikumise, simultaansuse, vägivaldse ilu temaatikaga. Tihti on tema töödes kesksel kohal ruum. Renzo arvab, et heli ei eksisteeri ajas, vaid loob seda ning et muusika ei ole mitte kunst, mille keskmes on heli ise, vaid pigem heli ületamine.

www.renzooh.com

 

Juha Valkeapää

www.juhavalkeapaa.net 

 

Emer Värk

www.emervark.ee

 

Mart Kangro on Tallinnas elav tantsija ja koreograaf. Peale Eesti Rahvusballetist lahkumist on ta jätkanud oma loometööd vabakutselise kunstnikuna ning olnud tihedalt seotud Kanuti Gildi SAALiga. Ta jätkab koostööd selliste kunstnikega nagu Thomas Lehmen, Christina Ciupke, muusiku ja heliartisti Taavi Kerikmäega ning grupiga Ansambel U:, kellega ta on uurinud etendaja rolli kaasaegse muusika kontekstis. Viimastel aastatel on ta loonud kaks lavastust teatrile NO99.

 

Arno Scheper

www.arnoscheper.nl


Autorid ja esitajad: Juha Valkeapää, Renzo van Steenbergen, Emer Värk

Dramaturg: Mart Kangro
Installatsioon: Arno Scheper
Tehnilised lahendused: Revo Koplus

Foto: Emer Värk

Graafiline disain: Jaan Evart

Kaasprodutsendid: Kanuti Gildi SAAL, Mad House Helsinki, Juha Valkeapää, Renzo van Steenbergen, Emer Värk
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Finnish Cultural Foundation, Arts Promotion Centre Finland, Soome Instituut, Stroom Den Haag, BFM / Tallinna Ülikool, Kohvik TOPS, APA
Koostööpartnerid: BT STYLE, 3selli
Esietendus: 27.01.2016 Kanuti Gildi SAAL
Järgmised etendused: 19+20+25+26+27.02 2016 Mad House, Helsingi

Etenduses esineb vähesel määral inglise keelset tekstil.

 

NB! Kohtade arv piiratud, varu pilet aegsasti!
Etendusele 29.01 järgneb vestlus autoritega. Vestlust viib läbi Mart Kangro (inglise keeles).

NB! Etenduses kasutatakse strobovalgust ja tossumasinat.

 

 Kuula



< Tagasi