Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
P / 01.11 / 00:00
P / 29.11 / 18:00

Pilet: Tasuta! / For free!

RESIDENT Püha Vaimu SAALis NOVEMBER 2015: LIIS VARESÜlesanne: Ruumis on üks tegelane. Ta elab su pea sees, mõtteruumis kehaliselt. Ta astub ruumi sisse 1. novembril, et jõuda kohale, jõuda vormi. Milline on selle sammu potentsiaal ja tagajärg?


Suunavad küsimused teel: Kuidas liikuda ajaga kaasa? Kus on siin ja praegu? Kes/Mis määrab suuna? Millest on võimalik mööda vaadata? Kus saab minna valesti? Kuhu saab minna sisse? Mis vormib kaasaegset keha? Kas kaasaegset mõtet on võimalik vormistada? Kas heal ja halval vormil on vahe? Kas mõte saab olla vormist väljas? Mis mõte on kehal? Kus on lugu?


Lahendus: kõigile avatud  sisse- ja väljapääs showinguformaadis 29. novembril kell 18:00 Püha Vaimu SAALis. Residentuuri külaline, mõttekaaslane ja personaaltreener on Gerlinde Roidinger Austriast.


Liis Vares on etendaja ja koreograaf, kes arvab, et maailm koosneb väikestest asjadest, mis jäävad kahe silma vahele, mille ees võib silma kinni pigistada. Ta ei soovi eristada vorme ei kunstis ega elus. Teda huvitavad olemasoleva ilmingud ja mutatsioonid: kuidas aine paljastub etendaja keha kaudu ajas ja ruumis. Liis Vares on Kanuti Gildi SAALi 15. hooaja üks noortest kunstnik-residentidest.


Residentuuri ettenäitamine : 29.11 18:00. Avalik ettenäitamine on tasuta.

 

Residentuur Facebookis


Video intervjuu


Info residentuuri ja showingute kohta: www.saal.ee, www.pyhavaim.blogspot.com
Residentuuri toetab: Eesti Kultuurkapital< Tagasi