Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
R / 23.10 / 18:00
L / 24.10 / 12:00
P / 25.10 / 12:00

Pilet: Tasuta! / For free! -> Osta

Festival ÜLE HELI 

Installatsioon "Eikellegimaa"22.–25.oktoobril toimub Tallinnas esmakordselt uus kunagise Hea Uus Heli jälgedes korraldatud festival, mis keskendub helikunstile, kuid seob seda teiste kunstivaldkondadega. Festivali nime meie trükise valmimise ajaks pole veel avaldatud. Küll aga on Kanuti Gildi SAALil hea meel võõrustada ühte osa festivalist 23.oktoobril.
Esimesel aastal on festivali teemaks maailmade loomine ning meie keldri saalis ning suures saalis leiavad aset erinevad sündmused ühise nimetajaga “Eikellegimaa”.

 

Suures saalis saab pärastlõunal osaleda Hasso Krulli (literaat), Kaupo Palo (kvantfüüsik) ja Peeter Lauritsa (kunstnik) vestlusringis maailmade loomisest ning õhtul avaneb keldrisaalis installatsioon, mille idee kasvas välja vokaalinstrumentaaltrio Eeter (Anna Hints, Marja-Liisa Plats, Ann Reimann) ja elektronmuusikute Mihkel Tombergi ning Aivar Tõnso poolt loodavast ühisest kontsertprogrammist, millel on tugev side folkloorist pärinevate kosmogooniliste tekstide ning nende tänapäevaste seadetega. Installatsiooni loomisel kasutatakse ühiselt loodud muusika motiive ning kunstilisele lahendusele aitavad kaasa skulptor Eike Eplik ja videokunstnik Tencu (Andres Tenusaar).


Õhtu lõpetab Algorütmide ja Henri Hüti koostöös valminud kontsertetendus. Algorütmid (Mihkel Tomberg ja Roland Karlson) on loonud muusikat paljudele Henri Hüti etendustele. Seekord on rollid vahetunud ja Henri Hütt rikastab Algorütmide kontsertesinemist lavastuslike elementidega. Algorütmid esitab muusikat oma kauaoodatud järgmisel aastal ilmuvalt debüütalbumilt.

 

 


Kuraator: Aivar Tõnso
Osalevad kunstnikud: Mihkel Tomberg, Roland Karlson, Henri Hütt, Eike Eplik, Andres Tenusaar, Anna Hints, Marja-Liisa Plats, Ann Reiman< Tagasi