ALISSA ŠNAIDER "Three Left Hours (everybody's piece)"
See ei ole tants, teater, performance, muusika, tsirkus, loeng, film, video ega diskussioon. See on everybody’s piece.
"Three Left Hours (everybody’s piece)" on vaheaeg-lavastus, mis keskendub ootustele ja pingele, mängides nende mõistetega nii etendaja kui tunnistaja-osaleja positsioonist. Lavastus on nagu show, mis on nagu jätkuv peosituatsioon, mis on kui lõppematu absurdimäng, millega kõik on oodatud liituma.
“Hiljuti esietendus Alissa Šnaideri tükk “Kolm vasakut tundi. kõigi etendus”. Ta lähtub Daniil Harmsi metafüüsiliste ruumide absurdist, kus neljakümnendates Kaja Kann mängib kahekümnendates Alissa Šnaiderit - kõik, mis ühel on, on teisel puudu, aga laval on kõik võimalik.” Rebeka Põldsam
Oli G20, oli G8, oli G7, G3, G2. Nad on vist endiselt olemas, aga ainult mõneti. Üks politoloog kirjutab, et parim viis praegust maailma kirjeldada on võtta seda kokku kui G0. Keskme puudumine. Suuna puudumine. Tuhat platood. Üleküllus. Üksinduste üheaegsus. Jäävad vaid energiad ja nende mustriteks põimumine. Kuidas muuta sellist radikaalselt hierarhiatut vormi nähtavaks, sellega Alissa Šnaider oma uues lavastuses tegelebki.
Laur Kaunissaare
Liiga vara valmis saanud maailm tekitab tülpimuse. See võib olla kui täiuslik tahes, kuid lõpetatud. Seega lõppenud, suletud, riiulisse lükatud, alla joonitud, unustatud, surnud, maha maetud. Ei ole nii, et ehk näitleja igaõhtune maagiline kohalolu päästab etenduse lavastaja küündimatusest või puudulikust eeltööst. Näitleja võib kliimaksi triumfiga segiajamise korral jätkuvalt igal õhtul usutavalt läbi põleda. Vaatajad võivad rutiinses järjekorras püstigi tõusta ja kompulsiivselt plaksutada. Aga inimene, kes on pettunud jumalas peab lahkuma ilma täitunud unistuseta.
Taavi Eelmaa "Eesti Kaasaegse Teatri Aabits" zaum.ee
Alissa Šnaider (1985) on lavastaja, koreograaf ja imidži konsultant, kelle loomingut iseloomustab esteetikate sulandumine ja glamuurini lihvitud süsteemiviga. Esitajana on ta osalenud Saša Pepeljajevi, Mårten Spångbergi ja Sandra Zaneva lavastustes, pälvides 2005. aastal Eesti parima tantsija auhinna. Ta on töötanud ja loonud ühiseid lavastusi Sandra Zaneva, Renzo van Steenbergeni, Olga Tsvetkova, Jaak Printsi ja Päär Pärensoniga. 2014 lõpetas ta magistriõpingud Sandbergi Instituudis Amsterdamis. Ta on olnud tegev OMAtsirkuses lavastaja ja treenerina. 2014. aastal oli ta Kanuti Saali SAALi kunstilises residentuuris. Šnaideri töid on esitlenud Kanuti Gildi SAAL ja NU Performance Festival (Tallinn), Frascati (Amsterdam), TanzRaumBerlin (Berliin); TSEKH Festival (Moskva) ja Baltic Circle Festival (Helsingi).
Kaja Kann on sündinud Vändras, viielapselises peres. Peale keskkooli lõpetamist Tallinnas asus ta õppima Räpina Aianduskoolis konserveerimise ja toidutehnologia eriala. Ta on esinenenud Võrus, Iisakus, Palal, Vormsi saarel, Narvas, Utrehtis, Zagrebis, Hamburgis, Berliinis, Riias, Helsingis, Stokholmis, Malmös, San Diegos, New Yorgis ja mujal.
Kaja Kann on rahvusvaheliselt tunnustatud iseõppinud kunstnik, kelle keel on otsekohene, sageli liialt must-valge, kuid see-eest terav. Tema tegevust on võrreldud mänguga, ta nagu mängib tsirkust, mängib muusikat, mängib, et tantsib, mängib, et kirjutab raamatut. Ise ta ei taha sellega nõustuda, kui ikkagi peab, siis see on tema jaoks pagana tõsine mäng - elu ja surma peale. http://pardimaelokaal.weebly.com/
Oliver Kulpsoo
Elika elukaaslane
Uku ja Mirti isa
Arno ja Maria poeg
Lauri, Merlini ja Sandra vend
Viljandi Kultuuriakadeemia ja
Tartu Tamme Gümnaasiumi lõpetanu
Von Krahli Teatris 9 aastat resideerinu
Valguskujundaja
Tehnik
Isetegija
Renzo van Steenbergen (1977), on Hollandis sündinud mustlaspäritolu nomaad. Tal on kraadid heli, pildi ja artscience'i valdkonnas. Steenbergen on vabakutseline kunstnik, kel on tugev multimeedia ja digitaalheli taust. Renzo on alates 2001. aastast töötanud rahvusvaheliselt installatsioonikunsti, muusika ja heliloomingu, filmi, live-kino, kaasaegse tantsu ja teatri valdkondades.
Ta on kunstnike kollektiivi Feedbacksociety asutaja (2001), aga programmijuht ja algataja ühendustes Seveninchrecordings ja Seveninchprojects. Ta on teinud elektroonilist muusikat Noizbleed'is ja Johnny Locash'is. Ta on teinud koostööd paljude rahvusvaheliselt tunnustatud ja tunnustamata kunstnike ja institutsioonidega. Pärast lühidast tööperioodi Eestis 2008. aastal kolis Steenbergen 2011. aastal 31 aasta vanuselt püsivalt Tallinnasse.
Tallinnas resideerudes on ta teinud helikujundusi lavastustele nii Eestis kui mujal, nende hulgas kunstnikele nagu Sasha Pepeljajev, Dogtroep, Von Krahli Teater, Mart Koldits ja Kristjan Sarv. Ühtlasi teeb ja produtseerib ta muusikat iseenda jaoks oma kodus, stuudios ja rongis. Oma loomingus tegeleb Steenbergen energia, tiheduse, kompleksuse, liikumise, simultaansuse, vägivaldse ilu temaatikaga. Tihti on tema töödes kesksel kohal ruum. Renzo arvab, et heli ei eksisteeri ajas, vaid loob seda ning et muusika ei ole mitte kunst, mille keskmes on heli ise, vaid pigem heli ületamine.
Taavi Eelmaa (Von Krahl)
Laur Kaunissaare (1982) lõpetas 2004. aastal Lavakunstikooli lavastajana ning on töötanud dramaturgina Tallinna Linnatearis, Kanuti Gildi SAALis ja alates 2012. aastast Teatris NO99. 2009-2011 tegeles ta Euroopa Kultuuripealinna Tallinn 2011 juures etenduskunsti ja interdistsiplinaarsete projektidega.
Jaan Evart 1981…1988…1999…2003…2004…2007…2009…2011…2014…2015…
Mairika Plakso on everybody’s piece’i projektijuht.
Lavastaja: Alissa Šnaider
Esitaja: Kaja Kann
Helikunstnik: Renzo van Steenbergen
Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo
Dramaturg: Laur Kaunissaare
Dramaturg: Taavi Eelmaa
Graafiline disain: Jaan Evart
Teleklipp: Tencu
Etenduse dokumentatsioon: Epp Kubu
Fotod: Lee Kelomees, Kristin Made
Projektijuht: Mairika Plakso
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Esietendus: 29.09.2015 Kanuti Gildi SAAL
Eesti ja inglise keeles.
NB! 1. oktoobri etendusele järgneb vestlus kunstnikega.
Kuula raadioklippi
Videointervjuu - https://vimeo.com/136594175
PRESS KAJASTAB
Кофе + - Ведущие Елена Соломина ja Дмитрий Пастухов, ETV+ 29.09.2015 (alates 1:10:34)
Kultuur - Saara Mildeberg, kultuur.err.ee, 16.10.2015
Igaüks ei kuulu igaühe hulka - Ott Karulin, Sirp, 23.10.2015
Fotod Lee Kelomees
< Tagasi