Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
N / 15.10 / 19:00

Kestus: 90`
Pilet: Piletid eelmüügis Piletilevis ja kohapeal 10/15 EUR -> Osta

Eesti Kontsert

HEIGO ROSIN & JONAS WEITLING /Tallinn-ArhusNoored ja energilised löökpillimängijad Heigo Rosin ja Jonas Weitling kohtusid õpingutel Taanis Århusi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Koos on nad esitanud mitmeid põnevaid kavasid nagu näiteks Eesti heliloojate Tüüri, Eespere, Kangro, Kõrvitsa ja Tambergi esitluskontsert Århusi muusikamajas. Kontserdil astutakse üles marimbafonidel ja erinevatel löökpillidel, esitades uusi palu nii oma- kui välismaistelt heliloojatelt. Kavas muuhulgas: Urmas Sisaski “Kuijti-Huuijti” op. 153 (esiettekanne), René Eespere “Murdepunkt I–II” (esiettekanne), Koppel, Morag, Dorman, Marino,
Lopez.


Heigo Rosin on populaarse telekonkursi “Klassikatäht” finalist, De Linkprijs’i konkursi võitja Hollandis. Ta on soleerinud Klaipėda Kammerorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri ees. Rosin on esinenud soolokavadega Eestis, Poolas, Soomes, Belgias, Taanis ja Itaalias.

 

Jonas Weitling on nõutud solist ja kammermuusik, kes mänginud Århusi Sümfooniaorkestri ja Århus Sinfonietta koosseisus. Ta on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel Taanis. Weitling on õppinud Freiburgi Kõrgemas Muusikakoolis, praegu täiendab end Århusi Kuninglikus Muusikaakadeemias.

 

www.concert.ee

 

 


Produtsent: Neeme Punder
Toimetaja: Signe Kiis

 < Tagasi