Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
P / 23.08 / 20:00
E / 24.08 / 20:00
T / 25.08 / 18:00

Kestus: 80`
Pilet: Piletid eelmüügis Piletilevis ja kohapeal 5 EUR -> Osta
Video

SAAL Biennaal 2015:
MARKUS ÖHRN /Niskanpää-Berliin/ Bergman in Uganda
NB! Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20)Ugandas on viimastel aastatel hakanud tekkima uut tüüpi rahvajutuvestjad: veejay'd. Need on inimesed, kes töötavad slummide ja kaugete külakeste kokkuklopsitud kinosaalides. Nende töö seisneb kohaliku publiku jaoks filmidele, enamasti Hollywoodi kassahittidele, otsetõlke tegemises. Rootsi kunstnik Markus Öhrn tuli mõttele näidata Ingmar Bergmani filme just selles konkreetses kultuurikontekstis. Seljaga ekraani poole, filmis Öhrn jutustajaid, kes esitasid sõnu ja selgitusi Euroopa kultuuri ja elustiili keeruka siseelu kohta, mis on Bergmani töödele nii iseloomulikud. Kuidas mõistetaks "Personat" (1966) tänapäeval, vaadates seda Kampala slummis? Irooniaga pooleks näitab Markus Öhrn eurooplasest vaatajale, mismoodi näeb teda aafriklasest pealtvaataja. Selline segadust tekitav pöördvaade võimaldab meil iseenda perspektiivi vaadelda.

Markus Öhrn on Rootsi videoinstallatsiooni- ja performance'i kunstnik ning lavastaja. Videoinstallatsioonides kasutab ta sageli juba olemasolevat materjali. Koos teatritruppidega Nya Rampen ja Institutet uurib Markus Öhrn halastamatult keskklassi perekondade repressioonimehhanisme. Seejuures lähtub ta iseenda väga personaalsest ilumeelest: näitlejad esinevad suletud boksis ning kaamera edastab nende tegevust publikule, hoides nii tegevuse ja publiku vahel distantsi. Nende tuntuimaks koostööks on 2012. aastal valminud debüütlavastus "Conte d’Amour", millega neid kutsuti Avignoni teatrifestivalile, Impulse teatrifestivalile, Berliini Theatertreffenile ja mujale. Juulis esietendus tema viimane töö "Azdora" Santarcangelo dei Teatri festivalil Itaalias.

 

www.markusohrn.org

 


Idee, kaameratöö, montaa˛: Markus Öhrn
Film: Ingmar Bergman "Persona" (1966)
Tõlge: Kenneth Barongo
Subtiitrid: Stuart Braun
Produktsioon: Markus Öhrn, Swedish Subterranean Movie Company
Toetajad: Kunstenfestivaldesarts, Brüssel; Swedish Arts Grant Committee, Stadsschouwburg Amsterdam; Volksbühne am Rosa Luxemburgplatz, Berliin

Inglise keeles.

 

NB! Vestlus kunstnikuga 24. augustil peale etendust Kanuti Gildi SAALis. Vestlust viib läbi Laur Kaunissaare (inglise keeles).

 


SAAL Biennaali 2015 piletid:

Üksikpiletid eelmüügis hinnaga 10/14 EUR kuni 10. augustini, alates 11. augustist 12/18 EUR.

NB! ANNE TERESA DE KEERSMAEKER, BORIS CHARMATZ, AMANDINE BEYER “Partita 2” piletid on eelmüügis vastasvalt istekohale hinnaga 11/14/20 EUR kuni 10. augustini ja alates 11. augustist täishinnaga 14/18/25 EUR Piletilevis, Piletimaailmas ja Rahvusooper Estonia kassas (avatud iga päev 11:00-19:00 v.a 21. juuni -26. juuli).
-soodustused õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele -50% pileti hinnast
-gruppidele on iga 21 pilet tasuta kui vormistada tellimus Estonia kassas (683 1210) või estonia@opera.ee
-korraga kehtib ainult üks soodustus!

Lavastatud ringkäikude - KRISTINA NORMAN, CHUNGIN, DORIS FELDMANN & KRISTINA-MARIA HEINSALU ning FLO KASEARU & RIINA MAIDRE etenduse “House Music” ja MARKUS ÖHRNi filmi installatsiooni “Bergman in Uganda” piletid müügis hinnaga 5 EUR.

4-etenduse passid müügil piiratud koguses ainult eelmüügis hinnaga 30/42 EUR (sissepääs 4 vabalt valitud erinevale etendusele va “Partita 2” ning 5 EUR piletiga üritustele) kuni 10. augustini (k.a.).

Piletid ja 4-etenduse passid on saadaval nii Piletilevi müügipunktides (müügipunktis lisandub iga pääsme kohta müügipunkti teenustasu 0.60€) kui Piletilevi internetipoes. Kohapeal piletimüük ainult sularahas pool tundi enne algust vabade kohtade olemasolul.
-Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõestava dokumendi esitamisel kohapeal.
-Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
-Üritused ei ole mõeldud lastele kui ei ole märgitud teisiti.
-Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi.

 < Tagasi