Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
N / 27.08 / 20:00
R / 28.08 / 20:00

Kestus: 50´
Pilet: 10/14 EUR kuni 10.08, 12/18 EUR alates 11.08 -> Osta

SAAL Biennaal 2015:
HENDRIK KALJUJÄRV /Tallinn/ Rising Matter
NB!Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20)Seistes sügaviku lävepakul ei ole maist küllust, millest me pole kohustatud loobuma. Seetõttu on lavastus "Rising Matter" pidevalt muutuvate, voogavate ja kaduvate kujundite jada. Need kujundid on ajutised, nende põhiolemus on defineerimatu. Lavastus on dünaamiline - see tähendab, et ta pole valmis "asi" vaid ta areneb pidevalt nii ajas kui ka ruumis. Tegemist on ennekõike konstruktsiooniga, millega vaataja silmitsi on asetatud. "Rising Matter" on midagi, mis polegi veel alanud. See on midagi, mis toimus just praegu, ja veel midagi, mis on juba lõppenud - kõik koos ühes ja samas. "Rising Matter" on võimsus, mis lahustab tähendused, totaalne tee, mis nõuab tingimusteta loobumist. Sest seistes sügaviku lävepakul ei ole maist küllust, millest me pole kohustatud loobuma.

Hendrik Kaljujärv on olnud loominguliselt aktiivne paljudes formaatides - loonud muusikat sõna- ja tantsulavastustele, teinud installatsioone galeriides, lavastanud ja osalenud töödes nii Kanuti Gildi SAALis, Von Krahli Teatris kui ka Teatris NO99. Tema tööde läbiv tunnus on intensiivne ja sügav seisunditaotlus ja hoolikalt viimistletud töö erinevate meediumite ja vahenditega. Lisaks tehnilise täpsusele, mille Hendrik on viinud kõrgele tasemele, on ta võimeline tunnetama erinevate formaatide toimemehhanisme, jäädes truuks enda esteetilistele ja ideelistele valikutele.


 

Lavastus, kontseptsioon: Hendrik Kaljujärv
Helikujundus: Hendrik Kaljujärv
Valguskujundus: Revo Koplus
Videokujundus: Emer Värk
Heli: Raido Linkmann
Fotod: Emer Värk, Hannes Aasamets
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Tänud: 3 Selli OÜ, Teater NO99
Esietendus: 17.11.2014 Kanuti Gildi SAAL

Keel ei ole takistuseks.

 


SAAL Biennaali 2015 piletid:

Üksikpiletid eelmüügis hinnaga 10/14 EUR kuni 10. augustini, alates 11. augustist 12/18 EUR.

NB! ANNE TERESA DE KEERSMAEKER, BORIS CHARMATZ, AMANDINE BEYER “Partita 2” piletid on eelmüügis vastasvalt istekohale hinnaga 11/14/20 EUR kuni 10. augustini ja alates 11. augustist täishinnaga 14/18/25 EUR Piletilevis, Piletimaailmas ja Rahvusooper Estonia kassas (avatud iga päev 11:00-19:00 v.a 21. juuni -26. juuli).
-soodustused õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele -50% pileti hinnast
-gruppidele on iga 21 pilet tasuta kui vormistada tellimus Estonia kassas (683 1210) või estonia@opera.ee
-korraga kehtib ainult üks soodustus!

Lavastatud ringkäikude - KRISTINA NORMAN, CHUNGIN, DORIS FELDMANN & KRISTINA-MARIA HEINSALU ning FLO KASEARU & RIINA MAIDRE etenduse “House Music” ja MARKUS ÖHRNi filmi installatsiooni “Bergman in Uganda” piletid müügis hinnaga 5 EUR.

4-etenduse passid müügil piiratud koguses ainult eelmüügis hinnaga 30/42 EUR (sissepääs 4 vabalt valitud erinevale etendusele va “Partita 2” ning 5 EUR piletiga üritustele) kuni 10. augustini (k.a.).

Piletid ja 4-etenduse passid on saadaval nii Piletilevi müügipunktides (müügipunktis lisandub iga pääsme kohta müügipunkti teenustasu 0.60€) kui Piletilevi internetipoes. Kohapeal piletimüük ainult sularahas pool tundi enne algust vabade kohtade olemasolul.
-Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõestava dokumendi esitamisel kohapeal.
-Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
-Üritused ei ole mõeldud lastele kui ei ole märgitud teisiti.
-Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi.

 < Tagasi