Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
P / 30.08 / 19:00

Kestus: 74`
Pilet: 10/14 EUR kuni 10.08, 12/18 EUR alates 11.08 -> Osta

SAAL Biennaal 2015:
TAO DANCE THEATRE /Peking/ 4 & 5
NB! Vaba Lava (Telliskivi 60A, C1)Koreograaf Tao Ye leiab, et vaid ühest sõnast ega fraasist ei piisa, et edasi anda kaasaegse tantsulise teatrietenduse sõnumit. Tema minimalistlike eksperimentide nummerdatud seeria vaatleb inimkeha võimekust visuaalse väljendusvahendina, mida ei kammitse ükski narratiiv.
Kuna loojutustamise ettekirjutused nendele töödele ei kehti, antakse neis vaba voli kujutlusvõimele, mis lubab neid tõlgendada mis tahes viisil. Sellega, et tema tööde pealkirjadeks on numbrid, loodab Tao Ye ületada abstraktse ja konkreetse mõtte duaalsuse dilemma. 4. osas tundub, nagu püüaksid kehad üksteist mingi nähtamatu ja tugeva takistuse kiuste leida. 5. osas hoiab seesama nähtamatu jõud neid hoopis eristamatu kaleidoskoopilise puntrana koos. Mõlemas lavastuses kõlab taustaks Hiina indie-folk-rock helilooja Xiao He muusika, mis tundub olevat võrsunud samasugusest seletamatust ja peatamatust jõust.

Kunstiline juht ja koreograaf Tao Ye on lõpetanud Chongqingi tantsukooli Hiinas Chongqingis. Ta on tantsinud Shanghai Army Song & Dance Ensemble'is, Shanghai Jin Xing tantsuteatris, Pekingi kaasaegse tantsu kompaniis (BMDC). 2008. aasta märtsis, kui Tao Ye oli kõigest 22 aastane, asutas ta TAO tantsuteatri. Ta on osalenud filmides ja teda on autasuatud mitmete auhindadega. Ta kuulus Londoni Sadler’s Wells teatri "New Wave Associates" kunstnike hulka (2012-2014).

 

Tänavu toimuva maailmaturnee raames astutakse peale SAAL Biennaali publiku ette muuhulgas ka Edinburghi festivalil, Pariisi Moenädalatel, Tanz Im August festivalil Berliinis, Helsingi Pidunädalatel, Shanghai rahvusvahelisel festival, Théâtre de la Ville'is Pariisis jm.

29. augustil viib Tao Ye läbi workshopi kutsutud Eesti koreograafidele ja tantsijatele.
Lisainfo: saal@saal.ee

 4
Koreograafia: Tao Ye
Muusika: Xiao He
Tantsijad: Fu Liwei, Mao Xue, Li Shunjie, Yu Jinying
Kostüümid: Tao Ye, Li Min
Valgustus: Ma Yue, Tao Ye

Fotod: Fan Xi
Esietendus: 17.07.2012 Gdansk festival

5
Koreograafia: Tao Ye
Muusika: Xiao He
Tantsijad:Fu Liwei, Mao Xue, Li Shunjie, Yu Jinying, Duan Ni
Kostüümid: Tao Ye, Duan Ni, Li Min
Valgustus: Ma Yue, Tao Ye

fotod: Fan Xi
Esietendus: 3.07.2013 Julidans festival

 

Tuuri produktsiooni manager: Mengtong Guan

Produtsent: Ping Pong Productions

 

Etendused Tallinnas saavad teoks tänu Hiina Rahvavabariigi Kultuuriministeeriumile ja Eesti Kultuuriministeeriumile.

Etenduses ei kasutata teksti.

NB! Vestlus kunstnikega 30. augustil peale etendust Vaba Laval. Vestleb Iiris Viirpalu (Inglise keeles).

 

 

 


SAAL Biennaali 2015 piletid:

Üksikpiletid eelmüügis hinnaga 10/14 EUR kuni 10. augustini, alates 11. augustist 12/18 EUR.

NB! ANNE TERESA DE KEERSMAEKER, BORIS CHARMATZ, AMANDINE BEYER “Partita 2” piletid on eelmüügis vastasvalt istekohale hinnaga 11/14/20 EUR kuni 10. augustini ja alates 11. augustist täishinnaga 14/18/25 EUR Piletilevis, Piletimaailmas ja Rahvusooper Estonia kassas (avatud iga päev 11:00-19:00 v.a 21. juuni -26. juuli).
-soodustused õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele -50% pileti hinnast
-gruppidele on iga 21 pilet tasuta kui vormistada tellimus Estonia kassas (683 1210) või estonia@opera.ee
-korraga kehtib ainult üks soodustus!

Lavastatud ringkäikude - KRISTINA NORMAN, CHUNGIN, DORIS FELDMANN & KRISTINA-MARIA HEINSALU ning FLO KASEARU & RIINA MAIDRE etenduse “House Music” ja MARKUS ÖHRNi filmi installatsiooni “Bergman in Uganda” piletid müügis hinnaga 5 EUR.

4-etenduse passid müügil piiratud koguses ainult eelmüügis hinnaga 30/42 EUR (sissepääs 4 vabalt valitud erinevale etendusele va “Partita 2” ning 5 EUR piletiga üritustele) kuni 10. augustini (k.a.).

Piletid ja 4-etenduse passid on saadaval nii Piletilevi müügipunktides (müügipunktis lisandub iga pääsme kohta müügipunkti teenustasu 0.60€) kui Piletilevi internetipoes. Kohapeal piletimüük ainult sularahas pool tundi enne algust vabade kohtade olemasolul.
-Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõestava dokumendi esitamisel kohapeal.
-Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
-Üritused ei ole mõeldud lastele kui ei ole märgitud teisiti.
-Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi.

 < Tagasi