Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
P / 23.08 / 16:00
N / 27.08 / 16:00

Kestus: 120`
Pilet: Piletid eelmüügis Piletilevis ja kohapeal 5 EUR -> Osta

SAAL Biennaal 2015:
KRISTINA NORMAN /Tallinn/ Tähetund - lavastatud ringkäik
NB! Algus Kanuti Gildi SAAList (Pikk 20)Kunstnikud loovad taieseid näiteks siis, kui neilt tellitakse. Mõnikord kõneleb tellija kogu rahva, või isegi kõigi rahvaste nimel ja annab kunstnikule üsnagi täpsed juhised, mis pildil olema peab ja mida seal olla ei tohi. Mõned teosed saavad valmis ja sulanduvad oma ajastu miljöösse, ja kui enamus vana sümboolse korra märkidest on keskkonnast ajapikku kadunud, võidakse kestma jäänud kunstiteostele leida esmakordselt nende ajaloos tähendus ja funktsioon. Osade taieste tähetund saabub aga alles siis, kui nad füüsiliselt või sümboolselt hävitatakse.


Kristina Norman on kunstnik ja dokumentalist, kes on suure osa oma tööst pühendanud monumentide olemuse lahkamisele ja kollektiivse mäletamise ja unustamise küsimustega tegelemisele. Tihti püüab ta oma kunsti kaudu nähtavaks teha ühiskonnas toimivaid võimusuhteid ja luua situatsioone, mis aitaksid publikul neid suhteid mõttes ümber mängida. Tema loomingut on näidatud mitmetel maailma mastaabis olulistel kunstinäitustel ja filmifestivalidel. Aastal 2009 esindas ta Eestit Veneetsia biennaalil, 2014. aastal võttis osa Manifesta 10 kaasaegse kunsti biennaalist.

 

Lavastatud ringkäigud on SAAL Biennaali algatusel valitud kunstnike poolt teostatavad avastusretked linnaruumis läbi nende isikliku prisma, mis täiendavad SAAL Biennaali uudishimu taasmõtestada seost oma toimumispaigaga.


Idee ja teostus: Kristina Norman
Idee algatus: SAAL Biennaal
Partnerid: Eesti Ajaloomuuseum, Teater NO99

Kaasproduktsioon: Kanti Gildi SAAL

Toetajad: Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Eesti Kultuurkapital


Eesti keeles.

 

NB! Soovitame riietuda ilmastikukohaselt ja mugavalt.

 

NB! Vestlus ringkäike lavastanud kunstnikega 28. augustil kell 17:00 Kanuti Gildi SAALis. Vestlusi viib läbi Annika Üprus ja Priit Raud (eesti keeles).

 SAAL Biennaali 2015 piletiinfo

Üksikpiletid eelmüügis hinnaga 10/14 EUR kuni 10. augustini, alates 11. augustist 12/18 EUR.

NB! ANNE TERESA DE KEERSMAEKER, BORIS CHARMATZ, AMANDINE BEYER “Partita 2” piletid on eelmüügis vastasvalt istekohale hinnaga 11/14/20 EUR kuni 10. augustini ja alates 11. augustist täishinnaga 14/18/25 EUR Piletilevis, Piletimaailmas ja Rahvusooper Estonia kassas (avatud iga päev 11:00-19:00 v.a 21. juuni -26. juuli).
-soodustused õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele -50% pileti hinnast
-gruppidele on iga 21 pilet tasuta kui vormistada tellimus Estonia kassas (683 1210) või estonia@opera.ee
-korraga kehtib ainult üks soodustus!

 

 

Lavastatud ringkäikude - KRISTINA NORMAN, CHUNGIN, DORIS FELDMANN & KRISTINA-MARIA HEINSALU ning FLO KASEARU & RIINA MAIDRE etenduse “House Music” ja MARKUS ÖHRNi filmi installatsiooni “Bergman in Uganda” piletid müügis hinnaga 5 EUR.

4-etenduse passid müügil piiratud koguses ainult eelmüügis hinnaga 30/42 EUR (sissepääs 4 vabalt valitud erinevale etendusele va “Partita 2” ning 5 EUR piletiga üritustele) kuni 10. augustini (k.a.).

Piletid ja 4-etenduse passid on saadaval nii Piletilevi müügipunktides (müügipunktis lisandub iga pääsme kohta müügipunkti teenustasu 0.60€) kui Piletilevi internetipoes. Kohapeal piletimüük ainult sularahas pool tundi enne algust vabade kohtade olemasolul.
-Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõestava dokumendi esitamisel kohapeal.
-Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
-Üritused ei ole mõeldud lastele kui ei ole märgitud teisiti.
-Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi.< Tagasi