Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
T / 11.08 / 17:00
K / 19.08 / 19:00
K / 26.08 / 19:00

Pilet: Tasuta! / For free!

SAAL Biennaal 2015:
HENRI HÜTT, EVELYN RAUDSEPP /Tallinn/ "Teatrimaagia võimalikkusest: Valges" - lavastatud näitus
NB! Draakoni Galeriis (Pikk 18)Lavastatud näitus keskendub teatrimaagia võimalikkusele kujutava kunsti ruumis/kontekstis. Kuidas tekib teatrimaagia? Ühtpidi on see lavastuskomponentide sünergia, kuid sama oluline on publiku kaasamõtlemise soov. Nende kahe koostoimel piiritletud aegruumis tekib etenduskunst.

"But I Know From Your Smile that I Did Some Harm, Poisoning the Rainbow For a While..."
keskseks teemaks on kontakt / kommunikatsioon / koosolemine. Laval on trupp professionaalseid tantsivaid taimi - Codariocalyx Motorius ehk Dancing Plants ehk Telegraph Plants. Kas galeriiruum loob keskkonna, et tantsida? Publik astub samasugusele õrnale platvormile nagu kaasaegse tantsu etendusele tulles - kas näeb tantsu või ei näe?

Lavastatud näituse kogemisel on väga oluline roll muusikal, originaalheliteosed on loonud Algorütmid, Argo Vals, rin-la ja Taavi Tulev.

"But I Know From Your Smile that I Did Some Harm, Poisoning the Rainbow For a While..." jätkab Henri Hüti ja Evelyn Raudsepa lavastatud näituste seeriat, mille esimene katse leida kohtumispunkt teatri ja kunsti vahel leidis aset juulis 2014 Rakvere Galeriis, rahvusvahelisel teatrifestivalil Baltoscandal. Uurides lavastatud näituse formaati, tegelevad autorid endiselt etenduskomponentide mõjuväljadega valges kuubis.

 

Henri Hütt on etenduskunstnik, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme ning peab end "distant artististiks", mis kujutab inimkaugust läbi põhjamaise minimalistliku prisma.


Evelyn Raudsepp loob etenduskunstidest, kunstist, teadusest ja tehnoloogiast omamütoloogilisi sõlmpunkte ning püüab näha horisondi taha ja ootab seda teisteltki. Lisaks introvertse eksootika tunnetusele seovad neid kaht küsimused teatri ja kunsti äärealadelt.

 

19.august Kaia Karjatse live

26.august Roomet Jakapi live

 

www.eaa.ee/draakon


Idee ja teostus: Henri Hütt, Evelyn Raudsepp
Originaalmuusika: Algorütmid, Argo Vals, rin-la, Taavi Tulev
Erilised tänud: Taavi Suisalu, Tamara Hütt, Taavet Jansen
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Kanuti Gildi SAAL / SAAL Biennaal, Draakoni Galerii

 < Tagasi