Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
T / 25.08 / 20:00
K / 26.08 / 20:00

Kestus: 70`
Pilet: 10/14 EUR kuni 10.08, 12/18 EUR alates 11.08 -> Osta
Video

SAAL Biennaal 2015:
SUPERAMAS /Viin-Amiens-Gent/ SuperamaX
NB! Teatris NO99 (Sakala 3)Sest et maailm on muutunud. Sest et me saame vanemaks. Sest et tüdrukud muutusid nooremaks.

 

Vastamisi uute väljakutsetega erinevates valdkondades, nagu majandus, poliitika, tehnoloogia, äritegevus, seks, tants ja teater, muutub SUPERAMAS SUPERAMAX'iks.

SUPERAMAX on väike ettevõte, mis toodab märkimisväärset kasu mitmel alal. See on silmapaistev idufirma, kuna selle uuringu- ja arenguotsused on olnud julged.

SUPERAMAX hoolib loomade õigustest ja heaolust, kuid eelkõige hoolib SUPERAMAX inimestest.

SUPERAMAX hoiab ühte Cindy Gallopi veebilehega makelovenotporn.com, kuna „hea seks võrdub hea elu".

SUPERAMAX'i loovtöötajad teevad tihedat koostööd, et luua kvaliteetset toodangut mõistliku hinnaga laiale tarbijaskonnale. Nad kuuluvad „noorte ettevõtjate" hulka, nad mõtlesid välja „alternatiivse" kapitalismi, mille aluseks on individuaalsete toodete valmistamine ning modulaarsete ja paindlike teenuste pakkumine.

 

SUPERAMAX on magushapu komöödia.

"SuperamaX" show loob topelt peegelpildi, nii kollektiivse kui ka individuaalse. Superamas kollektiivi kõik liikmed on pandud oma rolli mängima idufirmas, mis tuleb välja seda dünaamilisemalt, mida ebaselgemad on nende eesmärgid. End eksitavalt ja meelevaldselt loominguliseks tituleerides sõidavad nad mängleva kergusega üle hägusatest piiridest kunsti ja kommunikatsiooni, innovatsiooni ja turunduse, erootika ja pornograafia vahel. Kus algab ja kus lõpeb iga eraldiseisev valdkond? 21. sajandi läänelikus kapitalismis usutakse, et see uueneb iseenesest tänu uutele tehnoloogiatele ja mittemateriaalsele informatsioonile, kuid see pigem eemaldab (või vähemalt paigutab ümber) nende verstapostid.

Ja kuigi horisontaalsed struktuurid paistavad valitsevat vertikaalsete hierarhiate üle - vähemalt diskursuse osas - ei lähe vaimsete kujutluste reaalsus selle tendentsiga kaasa. Domineerimise traditsiooniline raamistik jääb alles. Küll pisut ettevaatlikumalt kui varem, kuid siiski surub mehelikkus vargsi jätkuvale naiselikkusele endiselt oma üleolekut peale, väites, et nii on looduse poolt ette nähtud.

Superamas võtab seda teemat tõsiselt, kuna nende kunstikollektiiv koosneb peamiselt keskealistest meestest. Superamas on oma etendustes ikka mehelikke ja naiselikke stereotüüpe lahanud ning eeldanud, et massimeelelahutuse kopeerimine lavalaudadel aitab vaatajal olukorra jaburust paremini mõista kui tõsine traditsiooniline kunst. "SuperamaX"show's on väljakutse veelgi suurem. Kuidas teha etendust naistest, kui neid ei ole? Kuidas saaksid mehed saavutada naiselikku lähenemist?

Nad leidsid lahenduse näotus portrees. Näidates ülemäära palju mehelikkust, keskendudes mehele/inimesele väikse algustähega, püüdes määratleda mehelikkust ja leides, et see on ilma naiselikkuse olemasoluta võimatu, hakatakse üha enam puuduvat nähtust otsima. Alexandre Dumas' romaanis „Pariisi mohikaanlased" ütleb üks tegelastest, et alati tuleb otsida naist. Etenduses „SuperamaX" on naine nähtamatu. Ja ometi ei ole ta kunagi varem olnud nii nähtaval.

Sest tegelikult ei puudu sealt naise kohalolu täielikult. Superamas palus mõningatel naisnäitlejatel, kellega on varasemalt koostööd tehtud, soovitada stseene ja näitlikke ihasid, mida nad sooviksid etenduses näha. Paroodia, ehedad hetked ja erilised laulud saavad kõik etenduses tõeks.

 

www.superamas.com


Idee, esitus, kujundus, heli, valguslahendus: Superamas
Kostüümid: Sofie Durnez
Lavaline juht: Martin Schwab
Hääled: Anna Mendelssohn, Jennifer Lacey, Laëtitia Lefebvre, Ariane Loze
Uuringuprogrammi viis läbi apap (advancing performing arts project) Euroopa Liidu kultuuriprogrammi abil.
Produktsioon: Superamas
Kaasprodutsendid: Maison de la Culture (Amiens, Prantsusmaa), Tanzquartier (Viin, Austria), Vooruit (Gent, Belgia), Kaaitheater (Brüssel, Belgia), BIT-Teatergarasjen (Bergen, Norra), Kanuti Gildi Saal (Tallinn, Eesti), House on Fire, keda toetas Euroopa Liidu kultuuriprogramm.
Abiks on olnud: Viini linn (Austria), Picardie piirkondlik kultuuritalitus (Prantsusmaa), Prantsuse kultuuri- ja kommunikatsiooniministeerium, Prantsusmaa Picardie piirkond, Flaami valitsus (Belgia), l'Institut français dans le cadre du dispositif „Théâtre export" (Prantsusmaa), ONDA (Prantsusmaa).
Koostööd tegid: Buda Art Center (Belgia), Szene (Salzburg, Austria), Tanzfabrik (Berliin, Saksamaa), actOral ja La Criée -Théâtre National de Marseille (Prantsusmaa).
Toetuse, ideede ja heade soovide eest täname:
Susi Wisiak, Helena Dietrich, Valerie Oberleitner, Yalda Ettehadi, Alix Eynaudi, Agnieszka Ryszkiewicz, Agata Maszkiewicz, Bahar Temiz, Magda Chowaniec, Alix Salingue, Lucie Eidenbenz, Karen Lambaek Christensen, David Alexandre Guéniot, Dianne Weller, Ariane Loze, Anna Mendelssohn.
Aktiivse osaluse eest täname:
Yalda Ettehadi ,Emmeline Barc, Maxime Peaumier, Luc Moreau.
Ning täname etenduses osalemast nende endi teadmata:
HSBC, ADIDAS, HOT DOLL, RED, Shilpa Shetty, Cindy Gallop.

Esietendus: 23.10.2014 Tanzquater Vienna Austria

 

Etendusi Tallinnas toetavad: INTPA – international net for dance and performance Austria of Tanzquartier Wien with funds by BKA and BMEIA, Austria Suursaatkond Tallinnas, Prantsuse Instituut Eestis, Bundeskanzlermt Österrich.

 

Inglise keeles.

 

NB! Vestlus kunstnikega toimub teisipäeval 25. augustil peale etendust Teatris NO99. Vestlust viib läbi Paavo Piik (inglise keeles).

 

 

 

 


SAAL Biennaali 2015 piletiinfo

Üksikpiletid eelmüügis hinnaga 10/14 EUR kuni 10. augustini, alates 11. augustist 12/18 EUR.

NB! ANNE TERESA DE KEERSMAEKER, BORIS CHARMATZ, AMANDINE BEYER “Partita 2” piletid on eelmüügis vastasvalt istekohale hinnaga 11/14/20 EUR kuni 10. augustini ja alates 11. augustist täishinnaga 14/18/25 EUR Piletilevis, Piletimaailmas ja Rahvusooper Estonia kassas (avatud iga päev 11:00-19:00 v.a 21. juuni -26. juuli).
-soodustused õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele -50% pileti hinnast
-gruppidele on iga 21 pilet tasuta kui vormistada tellimus Estonia kassas (683 1210) või estonia@opera.ee
-korraga kehtib ainult üks soodustus!

Lavastatud ringkäikude - KRISTINA NORMAN, CHUNGIN, DORIS FELDMANN & KRISTINA-MARIA HEINSALU ning FLO KASEARU & RIINA MAIDRE etenduse “House Music” ja MARKUS ÖHRNi filmi installatsiooni “Bergman in Uganda” piletid müügis hinnaga 5 EUR.

4-etenduse passid müügil piiratud koguses ainult eelmüügis hinnaga 30/42 EUR (sissepääs 4 vabalt valitud erinevale etendusele va “Partita 2” ning 5 EUR piletiga üritustele) kuni 10. augustini (k.a.).

Piletid ja 4-etenduse passid on saadaval nii Piletilevi müügipunktides (müügipunktis lisandub iga pääsme kohta müügipunkti teenustasu 0.60€) kui Piletilevi internetipoes. Kohapeal piletimüük ainult sularahas pool tundi enne algust vabade kohtade olemasolul.
-Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõestava dokumendi esitamisel kohapeal.
-Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
-Üritused ei ole mõeldud lastele kui ei ole märgitud teisiti.
-Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi.

 < Tagasi