Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
E / 17.08 / 20:00
T / 18.08 / 20:00

Kestus: 70`
Pilet: 10/14 EUR kuni 10.08, 12/18 EUR alates 11.08 -> Osta
Video

SAAL Biennaal 2015:
HEINE AVDAL, YUKIKO SHINOZAKI /Oslo-Brüssel-Tokyo/ nothing's for something
NB! Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20)"nothing’s for something" tähistab Avdali ja Shinozaki tagasipöördumist teatrisse. Lavastuse  eesmärk on muuta elu peidetud hetked nähtavaks ja tuua välja nähtava maailma taga peituv reaalsus. Nende inspiratsiooniallikateks olid Paul Klee, kes maalis tantsides, Rainer Maria Rilke vormi- ja metoodikaperfektsionist ning Georges Perec igapäevaelu lugude meister. Lavastuses "nothing’s for something" pöörduvad Avdal ja Shinozaki tagasi oma juurte juurde ja lasevad oma lavaprojektide kogemusel sellesse projekti tungida.
"nothing’s for something" on töö neljale tantsijale reaalaja muusika ja heli manipulatsioonidega ning joonistamisega. Siin põimuvad omavahel loomulikul moel nii tantsijad, visuaalsed lahendused, heli, kui ka teater ise.

 

2002.aastal esines Heine Avdal esmakordselt Eestis Kanuti Gildi SAALis minifestivalil Nu Norden koos Christoph De Boeck'iga. 2011. aastal osales ta koos Shinozakiga NU Performance festivalil.  Samuti on ta olnud residentuuris Kanuti Gildi SAALis.

 

Heine Avdal õppis Norras Oslo riiklikus kunstikolledžis ning Brüsselis P.A.R.T.S. tantsukoolis tantsu, koreograafiat ja videokunsti. Ta on töötanud etenduskunstnikuna mitmes Norra tantsuasutuses. Aastatel 1997 kuni 2001 töötas ta Meg Stuarti kollektiivis Damaged Goods ning tegi koostööd Gary Hilli, Ann Hamiltoni ja Stefan Pucheriga. 2000. aastast alustas ta on koostööd Yukiko Shinozakiga.
Oma viimastes projektides on ta keskendunud peamiselt ruumile. Teda huvitab, kuidas mõjutavad ruumipiirangud meie taju ja liikumist privaatses ja avalikus ruumis. Ta vaatleb ruumielementide ootamatuid kohtumisi, kui inimeste kindlakskujunenud ootusi ruumi piirangutest pisut nihutada või muuta.
Seejuures jälgib Avdal ka seda, kuidas kasutatakse tehnoloogiat inimkehast ja tavapärasest ümbrusest arusaamisele uute tähenduste leidmiseks. Ta vaatleb hägusat piiri kunstliku ja loomuliku vahel, tuues olukordadesse tehnoloogiaid viisil, et see muutub mingis mõttes inimlikuks.
Viimase 13 aasta jooksul on ta koos Yukiko Shinozakiga loonud üle 15 projekti ning tuuritanud nendega üle maailma.

Yukiko Shinozaki
tööd keskenduvad inimkeha sisemisele keerukusele ja vastuoludele. Muutumisprotsessil on tema töödes oluline roll: kergete teisenduste ja muudatuste tõttu saavad tuttavad liigutused tasapisi tundmatuks olukorraks/maastikuks. Oma töös peab ta väga oluliseks koostööd teiste kunstnikega ja oma lavastustes taotleb ta teadlikult juhuslikkust, mis saab tekkida siis, kui tehakse midagi teistega koos või pannakse end uutesse olukordadesse. Tööd teeb ta eelkõige intuitsioonipõhiselt ja teda lummab kujutlusvõime piiritus.
Esialgu õppis Shinozaki Tokyos klassikalist balletti ja kolis seejärel USA-sse. Seal õppis ta Portlandi ülikoolis kaasaegset tantsu ja psühholoogiat. Pärast lõpetamist elas ta New Yorgis ning töötas vabakutselise tantsijana ja esitas erinevates paikades oma soolotöid. 1997. aastal kolis ta Brüsselisse, kus töötas Meg Stuarti / Damaged Goodsi juures kuni 2001. aastani.

 

www.field-works.be


Idee ja teostus: Heine Avdal, Yukiko Shinozaki
Algsed loojad ja esitajad: Heine Avdal, Taka Shamoto, Yukiko Shinozaki, Oleg Soulimenko
Kaasa teevad: Ingrid Haakstad, Ondrej Vidlar
Helidisain ja elektroonika: Fabrice Moinet, Johann Loiseau
Valguslahendus ja tehniline juhtimine: Hans Meijer
Joonistamine ja graafika: Brynjar Åbel Bandlien, Christelle Fillod
Dramaturgia: Marianne Van Kerkhoven (Kaaitheater)
Loovassistent: Saori Miyazawa
Elektroonika assistent: Matthieu Virot
Tehniline tugi: Culture Crew

Muusika: Johann Strauss
 
"The Blue Danube"
Produktsioon: fieldworks vzw, Heine Avdal
Kaasproduktsioon: Kaaitheater; APAP Network; Kunstencentrum Buda, Kortrijk; BIT-Teatergarasjen; STUK, Leuven
Kaasa aitasid: WP Zimmer, Antwerpen; Netwerk, Aalst; Vooruit, Gent; MDT, Stockholm; Black Box Teater, Oslo; Teaterhuset Avantgarden, Trondheim; INKONST, Malmö
Toetajad: Vlaamse Gemeenschap, Vlaamse Gemeenschapscommissie, Norsk Kulturråd, Fond For Lyd og Bilde, Fond for Utøvende Kunstnere
Eriline tänu: Petar Kufner, Vida Mehri, Alejandro Avila, Louise Crabbé, Carolina Goradesky, Kevin Strompers, Ghislain Knops, Kevin Knops, Didier De Munter, Carlos Rodrigues, Steve Timmermans, Anne-Catherine Kunz, Mikiko Sagawa, Sara Jansen, David Pledger – Dance Massive festival, Melbourne, Urszula Dawkins.

Esietendus: 23.03.2012 Kaaitheater, Brüssel

 

Keel ei ole takistuseks.


 

NB! 18. augustil kell 16.00 toimub Kanuti Gildi SAALis vestlus Heine Avdali ja Yukiko Shinozakiga ning Trajal Harrelliga. Vestlust viivad läbi Priit Raud ja Iiris Viirpalu (inglise keeles).

 

 

 

 


SAAL Biennaal 2015 piletid:

 

 

Üksikpiletid eelmüügis hinnaga 10/14 EUR kuni 10. augustini, alates 11. augustist 12/18 EUR.

NB! ANNE TERESA DE KEERSMAEKER, BORIS CHARMATZ, AMANDINE BEYER “Partita 2” piletid on eelmüügis vastasvalt istekohale hinnaga 11/14/20 EUR kuni 10. augustini ja alates 11. augustist täishinnaga 14/18/25 EUR Piletilevis, Piletimaailmas ja Rahvusooper Estonia kassas (avatud iga päev 11:00-19:00 v.a 21. juuni -26. juuli).
-soodustused õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele -50% pileti hinnast
-gruppidele on iga 21 pilet tasuta kui vormistada tellimus Estonia kassas (683 1210) või estonia@opera.ee
-korraga kehtib ainult üks soodustus!

Lavastatud ringkäikude - KRISTINA NORMAN, CHUNGIN, DORIS FELDMANN & KRISTINA-MARIA HEINSALU ning FLO KASEARU & RIINA MAIDRE etenduse “House Music” ja MARKUS ÖHRNi filmi installatsiooni “Bergman in Uganda” piletid müügis hinnaga 5 EUR.


4-etenduse passid müügil piiratud koguses ainult eelmüügis hinnaga 30/42 EUR (sissepääs 4 vabalt valitud erinevale etendusele va “Partita 2” ning 5 EUR piletiga üritustele) kuni 10. augustini (k.a.).

Piletid ja 4-etenduse passid on saadaval nii Piletilevi müügipunktides (müügipunktis lisandub iga pääsme kohta müügipunkti teenustasu 0.60€) kui Piletilevi internetipoes. Kohapeal piletimüük ainult sularahas pool tundi enne algust vabade kohtade olemasolul.
-Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõestava dokumendi esitamisel kohapeal.
-Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
-Üritused ei ole mõeldud lastele kui ei ole märgitud teisiti.
-Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi.< Tagasi