Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
R / 05.06 / 17:00
R / 05.06 / 21:00

Kestus: 70`
Pilet: eelmüügist Nukuteatri kassast ja Piletilevist ning kohapeal 15 EUR; -> Osta
Video

TALLINN TREFF FESTIVAL 2015: EDITTA BRAUN COMPANY (Austria) / Planet LuvosAustria koreograafi Editta Brauni kolmas lavastus geenitehnoloogia ohtudest läbi sürreaalsete kehamaailmade.


Vaataja vajub sinisesse vahutavasse veemaailma. Inimeste olemasolust annab märku vaid kusagilt kaugelt kostev aurikuvile. Ja naine, kes leiab end äkitselt maailmast täis veidraid, kuid rahumeelseid olevusi.
Lohutavalt osutab „Planeet Luvos“ sellele osale meist ja meie sees, mille oleme liiga kauaks unarusse jätnud või isegi unustanud. Inimkonna allakäiku kirjeldatakse kui tagasipöördumist läbinisti orgaanilise eksistentsi juurde. Individuaalset hävingut ei käsitata mitte kaotusena, vaid harmoonilise sulandumisena suuremasse tervikusse. Oleme saatjaks viimasele inimesele maailmas – noorele naisele, kes kohtub esmapilgul hirmuäratavate ja jubedate, kummaliselt segadusseajavate veealuste elukatega, kes ta lõpuks oma rahulikku ja harmoonilisse maailma kutsuvad. Järele jääb igal juhul miski, mis on suurem kui inimkond.
Lavastuse sümbiootilise, tundliku kollektiivi moodustavad seitse tantsijat: Katja Bablick, Andrea Maria Handler, Sandra Hofstötter, Dorota Karolina Lecka, Martyna Lorenc, Marcella Mancini ja Spela Vodeb. Nende jalad lainetavad õhus nagu meriroosi kombitsad, iga liigutus reageerib teisele välgukiirusel. Tantsijad kaotavad oma inimkuju. Paljad kehad liiguvad üle lava nagu võõrolendid. Nii tekivad lummavad kujundid, tekib läbinisti õnnestunud illusioon, mida rõhutavad Peter Thalhameri täiuslik valguskujundus ning Thierry Zaboitzeffi napp veealuse maailma helitaust. Peaaegu hellalt mähkuvad kombitsad inimolevuse ümber, naine alistub meelsasti sellele õrnale embusele. See, mis näib pöördumatu lõpuna, on tegelikult indiviidi sulandumine suuremasse tervikusse.

Üle kümne aasta on Editta Braun Company oma tantsulavastustes mõtisklenud inimese enesehävitusliku loomuse üle. „Planeet Luvosega“ (2012) saab täis ring, mis sai alguse juba 1985. aastal, kui kollektiiv nimega Vorgänge demonstreeris oma esimest kehalise etenduse versiooni „Lufus” preestrinna Aloufoo salajases metsasalus Fangoumé külas Lõuna-Senegalis. Aasta hiljem võitis „Lufus” konkursil Pariisis Bagrnolet’s koreograafia kategoorias teise koha ning auhinna kõige innovatiivsema  koreograafia eest. 1989. aastal loodud Editta Braun Company sai alguse just sellest kollektiivist. Kümme aastat hiljem arendas see edasi etenduse põhiideed täispika lavastusega „Luvos, vol.2”, mis esietendus 2001. aastal. Tänaseks on selle koreograafiaga esinetud 12 000 inimesele 15 riigis ja 27 eri linnas. „Planeet Luvos” vastandab esmakordselt Luvose sürreaalseid kehamaailmu ja vabalt liikuva tantsija inimkuju – unenägu ja reaalsus, visioon ja reaalaeg kohtuvad ilmselgelt dramaatilises tantsuhetkes.

Etenduses on midagi hüpnootilist, peaaegu pendliefekti laadset, mis kisub vaataja intrigeeriva liikumise maailma, asudes kusagil tantsu ja füüsilise teatri vahepeal. Editta Braun näitab end jätkuvalt visionäärina tantsu ja liikumise alal, pakkudes meile selle lavastusega värskendavalt keerukat meditatsiooni keha mitmekülgsuse teemal. – Šoti press pärast “Planeet Luvose” etendust festivalil Manipulate Edinburghis.

 

Festivali info www.nuku.ee/festival


Lavastaja-koreograaf: Editta Braun
Esitajad: Špela Vodeb, Dorota Karolina Łęcka, Andrea Maria Handler, Marcella Mancini, Katja Bablick, Sandra Hofstötter, Martyna Lorenc
Helilooja: Thierry Zaboitzeff
Valguskujundaja: Peter Thalhamer
Dramaturg: Gerda Poschmann-Reichenau
Koreograafi assistendid: Barbara Motschiunik, Juan Dante Murillo Bobadilla

Keel ei ole takistuseks.

 

Piletid:

- eelmüügist Nukuteatri kassast ja Piletilevist ning kohapeal 15 EUR;

- grupisoodustused –10% (alates 10 inimesest)

- grupisoodustus –20% (alates 20 inimesest)< Tagasi