Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
L / 14.02 / 14:00

Kestus: 4´+45`+ 35`
Pilet: Piletid müügis Piletilevis ja kohapeal 5€ / 7€ -> Osta

HIIUMAA TANTSUFESTIVAL 2014:

SYLVIA KÖSTER & INGEL VAIKLA + OKSANA TRALLA + JARMO KARING



Hiiumaa TantsuFestival jätkab oma traditsiooni ja toob 2014. aasta suvel töötubades valminud lavastused ja filmi taas laiema publiku ette.

 

SYLVIA KÖSTER & INGEL VAIKLA „Rosie“

Film „Rosie“ valmis filmitiimi liikmete koostööna. Üles võetud Käina endises viljakuivatis, mis praegu on kohalike kasutuses vaid talveperioodil suusahüppemäena. Filmi pealkiri viitab USA kultuurilisele ikoonile Rosie the Riveterile.


Sylvia Köster
õpib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias tantsukunsti erialal ning tegeleb tantsu, teatri ja filmi ühisosa mõtestamise ja piiride laiendamisega. On end täiendanud tantsu- ja teatrikoolides Dresdenis ja Stockholmis ning õpitubades Prantsusmaal ja Islandil


Ingel Vaikla õpib Eesti Kunstiakadeemias fotograafiat. Vaimustub, filmib, pildistab ja kirjutab kõigest, mis jääb inimese ja arhitektuuri vahele.


Koreograafia: Sylvia Köster ja tantsijad
Operaator: Ingel Vaikla
Tänud: Erik Õunapuu

 

Kestus: 4‘


OKSANA TRALLA “Ma võin ise alustada”


Laval on kuus noort, kes otsivad lugusid, mis on sõna ja liikumise vahele kiilunud. Fookuses on täiskasvanuks saamisega seotud hirmud, ootused...


Oksana Tralla (Titova) on koreograaf ja etendaja, kes on lavastanud alates 2005. aastast. Tema tööd on kolmel korral pälvinud Eesti Teatri aastaauhinna. Hetkel elab Oksana Brüsselis.


Idee, lavastus: Oksana Tralla

Koreograafia: Oksana Tralla ja tantsijad
Muusika: Gerhard Lock (syntesizer)
Tehniline abi: Hans-Gunter Lock (EAMT Electronic Music Studio)

Valgus: Kaisa Paluoja

Toetaja: Eesti Kutseliste Tantsijate Liit

 

Kestus: 35’


JARMO KARING „Mina olen…“

Autori huvi oli leida need ülesanded ja tegutsemisviisid, mis käivitaksid tantsijates iseseisvad loomeprotsessid. Hoides teadlikult eemale mudelist, kus tema näitab tantsusamme, tantsijad õpivad need ära ning esitavad laval pärast tema samme. Laval on viis isiksust, kel igaühel oma liikumiskeel, tõlgendus, personaalsus. Sellest tulenevalt on etenduse materjali loomisel lähtutud konkreetsetest inimestest,  nende mõtetest ja tunnetest. Teiseks oluliseks elemendiks protsessis on Hans-Gunter Locki loodud ja helilooja Gerhard Locki poolt kasutatud heli salvestamise ja mahamängimise süsteem (Max/MSP).
Kõik helid peale ühe muusikapala salvestatakse ja miksitakse etenduses kohapeal, live’s.


Jarmo Karing lõpetas 2001. aastal Tallinna Ülikooli koreograafia eriala. Koos mõttekaaslaste Tiina Möldri ja Kaja Kannuga asutas rühmituse ZUGA ühendatud tantsijad ning tegutses 10 aastat  Haapsalus  tantsustuudio T-Stuudio õpetajana.


Gerhard Lock on helilooja ja muusik, muusikateadlane ja pedagoog, kes on õppinud viiulit ja muusikateadust Saksamaal ja Eestis, ta töötab juba ligi 10 aastat TLÜ Kunstide Instituudi muusika osakonnas olles algusest peale seotud ka koreografiaosakonnaga. Alates 2006. aastast tegeleb ta koostöös Kaspar Ausiga muusika ja tantsu seoste teadusliku ja loomingulise uurimisega ja on seotud Hiiumaa Tantsufestivaliga selle asutamisest peale.


Idee: Jarmo Karing and Gerhard Lock

Koreograafia: Jarmo Karing
Muusika: Gerhard Lock (arvuti, live-elektroonika, hääl) ja tantsijad (hääled), kasutatud ka Sigur Ros muusikat.
Tehniline abi: Hans-Gunter Lock (Loomeheli [Creative Sound] OÜ)

Valgus: Kaisa Paluoja


Kestus: 35‘

 



< Tagasi