Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
K / 07.03 / 19:30

Pilet: FREE

RESIDENDID Püha Vaimu SAALis MÄRTS 2012:

MAIKE LOND & KAJA KANN vaatavad dokfilmi "Operation Homecoming. Writing the wartime experience" (2007)Kaja Kann ja Maike Lond vaatavad kolmapäeval dokumenataalfilmi ''Operation Homecoming. Writing the Wartime Experience'' (2007) ja ootavad huvlisi kaasa mõtlema. Film räägib Iraagi ja Afganistaani sõjast läbi sõduri päevikute.  


Märtsikuus on Püha Vaimu SAALi resident Maike Lond. Viimasel ajal on tema mõtted keerelnud sõja ümber. Või õigemini selle ümber, et see ei ole meile, eestlastele mingi teema. Ta on lugenud mitmeid blogisid, uurinud taustu. Kõike seda inglise keeles, sest meie sõjamehed ei kirjuta. Nüüd ongi hea kasutada residentuuriaega teemaga lähemalt tutvumiseks.

 

Kaja Kannu on ta kutsunud kaasa mõtlema. Sõda ja sõdurid ei ole aga ainuke huvitav teema. Nagu ikka, parimas seksuaalses eas naistel on vaja tegeleda ka veidike seksi teemadega. Vaatame, kuhu see neid kannab.

 

Neljal nädalavahetusel kutsuvad nad ka publiku külla. Loodame, et tekib arutelu, Kaja ja Maike vahel ning publiku ja esinejate vahel. Vahel võib juhtuda, et midagi ei räägitagi, vaid hoopis kuulatakse muusikat. Kuuldakse kedagi laulmas. Nähakse millegi kallal nokitsemist.

 

Eelmainitud teemad pole selleks, et provotseerida, vaid pigem, et oleks midagi tõelist, millest algatuseks kinni haarata. Et oleks pealehakkamist.


Maike Lond on muusik, interdistsiplinaarne kunstnik, lõpetanud ArtScience eriala Haagi Kuninglikus Akadeemias. Kuulub MIMproject meeskonda, teinud kaasa Von Krahli Teatri projektis "Kas on Elu Pärast Kapitalismi?" ja etenduses "Unistuste Vabariik", "PostUganda" ja "King-Kong ja teised pisiasjad".

http://maike.lond.interfaculty.nl/index.html / http://www.mimproject.org/  

 

Kaja Kann on iseõppinud vabakutseline etenduskunstnik. Töötanud koos ZUGA ühendatud tantsijatega, OMAtsirkusega, Tantsuteatriga FINE 5, Von Krahli Teatriga, VAT- Teatriga, koreograaf Mart Kangroga, lavastaja Martinš Eihega /LVA/ . Koostöös Juha Valkeapääga /FIN/ on nad loonud dueti Kann/Valkeapää. Märtsikuine residentuur on tema esimene koostöö Maike Londiga. 

www.zuga.ee

 

Püha Vaimu SAALi RESIDENT 2012 on Kanuti Gildi SAALi uus residentuuride sari. Koos uue sarjaga saab avatud Püha Vaimu SAAL, mis vaadates tegasi kogu tegutsemisele Pikal tänaval, on alternatiivne ettevõtmine, kuna uus saal on küll mõõtudelt väike, aga tegemist on siiski nn black box'iga. Iga kuu alguses saab kutsutud kunstnik enda käsutusse Püha Vaimu SAALi, et seal kuu aja jooksul süveneda, arendada omi mõtteid, uurida ja katsetada ideid. Mingeid stiilide ja liikide piiranguid kunstnikele ei seata. Residendid ootavad publikut tööprotsessiga tutvuma terve kuu jooksul. Mil viisil täpselt see avalik dialoog kunstniku ja publiku vahel toimuma saab, selgub iga residentuuri jooksul. Sarja toetab Eesti Kultuurkapital.


Toetaja: Eesti Kultuurkapital

Residenduuri blogi: http://pyhavaim.blogspot.com/ 

Residentuur klipp: http://vimeo.com/37963484

Jälgi residentuuri facebookis: Püha Vaimu Saali resident

 

Residentuuri jooksul on kavas avalikud showingud ja kogunemised:

07.03 / 19:30 Kaja Kann ja Maike Lond vaatavad dokfilmi "Operation Homecoming. Writing the wartime experience" (2007) ja ootavad huvilisi kaasa mõtlema

09.03 / 19:30 Basic notions about War / PUBLIC SHOWING

24.03 / 19:30

31.03 / 19:30

 < Tagasi