Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
T / 28.02 / 19:30

Kestus: 60'
Pilet: FREE

RESIDENT Püha Vaimu SAALis VEEBRUAR 2012: KATRIN ESSENSON

seeria nr 4 - stand up draama - artistic talkTuntud performance ja stand-up tragöödia viljeleja Sandra Jõgeva ja ka tuntud Katrin Essenson vestlevad naistest ja feminismist, kunstipraktikatest. õhtut iseloomustab ilmselt potentsiaalne valmisolek mis iganes suunas kujuneda.

 

Katrin Essenson on kuraator ja tegevuskunstnik, kes on loonud etendusi alates 1998. Aastast. Tema loomingut on esitatud Eestis, mitmel pool Euroopas ja USA-s. Muude ettevõtmiste kõrval käivitas ta koos Liina Keevallikuga erinevaid kunstivaldkondi soosiva festivali Maikellukese päevad (www.kirbutsirkus.com) ning koos Raul Kelleriga eksperimentaalse helikeskkonna Lokaalraadio ja radiofoonika festivali Radiaator (www.lokaaraadio.ee).

 

Kanuti Gildi SAAL alustab uue residentuuride sarjaga, mis käesoleval aastal hakkab kandma nime RESIDENT 2012. Koos uue sarjaga avame Püha Vaimu SAALi, mille iga kuu alguses saab kutsutud kunstnik enda käsutusse, et seal kuu aja jooksul süveneda, arendada omi mõtteid, uurida ja katsetada ideid. Mingeid stiilide ja liikide piiranguid kunstnikele ei seata. Residendid ootavad publikut tööprotsessiga tutvuma terve kuu jooksul. Mil viisil täpselt see avalik dialoog kunstniku ja publiku vahel toimuma saab, selgub iga residentuuri jooksul. Sarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Püha Vaimu SAAL on veebruaris Katrin Essensoni käsutuses, kes töötab üle pika aja taas sooloetenduse kallal, uurimusobjektiks intellektuaalid. Residentuuri jooksul on toimunud kogunemised eksperimendi korras:

10.02 "raadioballett"

20.02 serial works try out nr 2 "raadioballett vol.2. - the matter of timing"

27.02 seeria nr 3- raadioballett alapealkirjaga "kommentaaridega & kommentaarideta"

ning toimumas on veel kogunemised:

28.02 seeria nr 4 - stand up draama - artistic talk

29.02 seeria nr 5 ...unfinished symphony...


Sarja toetab: Eesti Kultuurkapital

Residenduuri blogi: http://pyhavaim.blogspot.com/ 

Vaata klippi: http://vimeo.com/36331173 

 < Tagasi