Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
E / 27.02 / 19:30

Kestus: 60'
Pilet: FREE

RESIDENT Püha Vaimu SAALis VEEBRUAR 2012: KATRIN ESSENSON

seeria nr 3- raadioballett alapealkirjaga "kommentaaridega & kommentaarideta"esmaspäevaõhtuse raadioballeti teema on hirm.

 

publikul on publiku roll ja etendajal etendaja roll. etendaja viib läbi raadioballeti elavas esituses; valmistab ette taustaheli on eetrihääl, tantsija, häälekas/hääletu tantsija või artist...

 

olen kuulnud, et suures osas hirmutab publikut võimalus olla kaasa kistud etendustesse. talle meeldib eemal oleva vaatleja positsioon. mõistetav. samas, mis siis nii väga juhtub, kui publik võtabki soovi korral etendusest osa kommetaatorina. endiselt on tal traditsiooniliset selge vaataja roll, kes küll tavaliselt avaldab oma arvamust peale etendust ja reeglina etendaja ei kuule seda mitte kunagi. seekord on siis võimalik infot vahetada juba etenduse ajal.

 

eelinfoks veel nii palju, et keegi ei proovi seekord vaateljat fantaasiamaailma meelitada vaid otsustada saab ainult selle järgi, mida on näha ja kuulda. 

 

ps!

 

veidi pealkirjast:

'raadioballett' võib tähendada väga palju erinevaid asju. seekordse raadioballeti algatajat huvitab sõna otseses mõttes raadio poolelt infoväli, kus info (signaalide) jagamine saatja ja vastuvõtja vahel toimub vahetpidamata. ning tantsu poolelt - kui keegi tantsib kellegi ees - selle tegevuse pidev tõlgendusvajadus, kus info ei levi nii kiirelt ja otse vaid mingisuguseid hämaramaid kanaleid pidi. raadioülekanne ilma raadioülekandeta.

 

niisiis veidi lihtsamalt sõnastatult:

‘raadioballett' kui välja pakutud metatasand vahetu etenduse kontekstis sai valitud selletõttu, et kommunikatsioon toimub pidevalt, isegi siis kui midagi ei paista liikuvat, või kui midagi ei ole kuulda. isegi siis kui etendaja paistab olevat autistlik ja sissepoole pööratud. isegi siis kui vaataja vahib lakke. selline üldistus sobib alustuseks.

 

Kanuti Gildi SAAL alustab uue residentuuride sarjaga, mis käesoleval aastal hakkab kandma nime RESIDENT 2012. Koos uue sarjaga avame Püha Vaimu SAALi, mille iga kuu alguses saab kutsutud kunstnik enda käsutusse, et seal kuu aja jooksul süveneda, arendada omi mõtteid, uurida ja katsetada ideid. Mingeid stiilide ja liikide piiranguid kunstnikele ei seata. Residendid ootavad publikut tööprotsessiga tutvuma terve kuu jooksul. Mil viisil täpselt see avalik dialoog kunstniku ja publiku vahel toimuma saab, selgub iga residentuuri jooksul. Sarja toetab Eesti Kultuurkapital.

 

Püha Vaimu SAAL on veebruaris Katrin Essensoni käsutuses, kes töötab üle pika aja taas sooloetenduse kallal, uurimusobjektiks intellektuaalid. Esimene kogunemine toimus eksperimendi korras  10. veebruaril pealkirja all "raadioballett" ning seekord 20. veebruaril ootab ees serial works try out nr 2 "raadioballett vo.2. - the matter of timing".


Katrin Essenson on kuraator ja tegevuskunstnik, kes on loonud etendusi alates 1998. Aastast. Tema loomingut on esitatud Eestis, mitmel pool Euroopas ja USA-s. Muude ettevõtmiste kõrval käivitas ta koos Liina Keevallikuga erinevaid kunstivaldkondi soosiva festivali Maikellukese päevad (www.kirbutsirkus.com) ning koos Raul Kelleriga eksperimentaalse helikeskkonna Lokaalraadio ja radiofoonika festivali Radiaator (www.lokaaraadio.ee).


Sarja toetab: Eesti Kultuurkapital

Residenduuri blogi: http://pyhavaim.blogspot.com/ 

Vaata klippi: http://vimeo.com/36331173 

 < Tagasi