Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
E / 20.02 / 19:30

Pilet: FREE

RESIDENT Püha Vaimu SAALis VEEBRUAR 2012: KATRIN ESSENSON

serial works try out nr 2 "raadioballett vol.2. - the matter of timing"... teksti on tantsu on heli...

teema: interferents ehk kohtuvate lainete vastastikkune toime...


katse siduda reaalsus üheks tervikuks, kus osapooltel - etendaja ja publik - on nagu tavaliseltki konkreetne roll ja (alg)positsioon, mis tagab pealtnäha võrdsed võimalused. kui võrdsed ja kui palju vabadust... selgub hiljem, midagi ikka selgub. tean, et sa tead. kõike ei saa kontrollida. reeglid on kokkuleppelised ja nendest tuleb kinni pidada senikaua, kui need toimivad...  kes juhib olukorda. reeglid selgitatakse kohapeal.


Kanuti Gildi SAAL alustab uue residentuuride sarjaga, mis käesoleval aastal hakkab kandma nime RESIDENT 2012. Koos uue sarjaga avame Püha Vaimu SAALi, mille iga kuu alguses saab kutsutud kunstnik enda käsutusse, et seal kuu aja jooksul süveneda, arendada omi mõtteid, uurida ja katsetada ideid. Mingeid stiilide ja liikide piiranguid kunstnikele ei seata. Residendid ootavad publikut tööprotsessiga tutvuma terve kuu jooksul. Mil viisil täpselt see avalik dialoog kunstniku ja publiku vahel toimuma saab, selgub iga residentuuri jooksul. Sarja toetab Eesti Kultuurkapital.

 

Püha Vaimu SAAL on veebruaris Katrin Essensoni käsutuses, kes töötab üle pika aja taas sooloetenduse kallal, uurimusobjektiks intellektuaalid. Esimene kogunemine toimus eksperimendi korras  10. veebruaril pealkirja all "raadioballett" ning seekord 20. veebruaril ootab ees serial works try out nr 2 "raadioballett vo.2. - the matter of timing".


Katrin Essenson on kuraator ja tegevuskunstnik, kes on loonud etendusi alates 1998. Aastast. Tema loomingut on esitatud Eestis, mitmel pool Euroopas ja USA-s. Muude ettevõtmiste kõrval käivitas ta koos Liina Keevallikuga erinevaid kunstivaldkondi soosiva festivali Maikellukese päevad (www.kirbutsirkus.com) ning koos Raul Kelleriga eksperimentaalse helikeskkonna Lokaalraadio ja radiofoonika festivali Radiaator (www.lokaaraadio.ee).


Sarja toetab: Eesti Kultuurkapital

Residenduuri blogi: http://pyhavaim.blogspot.com/ 

Vaata klippi: http://vimeo.com/36331173 

 < Tagasi