Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
R / 10.02 / 22:00

Pilet: FREE

RESIDENT Püha Vaimu SAALis VEEBRUAR 2012: KATRIN ESSENSON

serial works try out "Raadioballett"vahekokkuvõte peale läbitud andromedaudukogu...

 

oled oodatud külla

täna

 

reedel kell 22 kanuti püha vaimu saalis 
toimub siis esimene kogunemine eksperimendi korras

pealkirjaga "raadioballett" 

 

raadio eeter, tähendab pidevat signaalide vastuvõttu ja edasiandmist; s.o. signaalide ülekanne läbi elektromagneeriliste lainete modulatsiooni.

tants on koreograafiline ‘keel' (mitte segamini ajada verbaalse keelega, kui see just ei ole taotlus), võib ka öelda, et ‘keel' mis kasutab liikumist läbi modulatsiooni.

ja vahetevahel tekib eeter, kui hästi läheb. muusika lenduvat kvaliteeti ei pea mainimagi.

eeter ühendab.

teadlikult valitud naiivses sõnastuses on idee tegeleda tantsuga läbi teiste meediumite. kui tavaliselt on etenduse mõte teha midagi mõtekat, siis kui ma nüüd ikka julgen, sätin end täna kell 22 mõttetuste lainele.

eksperimendi eesmärk on teha ülekanne ilma ülekandeta. tantsida täiesti mittemidagi ütlevat tantsu ja teha muusikat, mis ei ole muusika.

 

eksperiment ei võta kaua aega

 

pühavaimu saali saab peaukse kaudu. jälgi silte.

 

resident
Katrin Essenson

 


 

Kanuti Gildi SAAL alustab uue residentuuride sarjaga, mis käesoleval aastal hakkab kandma nime RESIDENT 2012.

Koos uue sarjaga avame Püha Vaimu SAALi, mis vaadates tegasi kogu meie tegutsemisele Pikal tänaval, on alternatiivne ettevõtmine, kuna uus saal on küll mõõtudelt väike, aga tegemist on siiski nn black box'iga.Iga kuu alguses saab kutsutud kunstnik enda käsutusse Püha Vaimu SAALi, et seal kuu aja jooksul süveneda, arendada omi mõtteid, uurida ja katsetada ideid. Mingeid stiilide ja liikide piiranguid kunstnikele ei seata. Residendid ootavad publikut tööprotsessiga tutvuma terve kuu jooksul. Mil viisil täpselt see avalik dialoog kunstniku ja publiku vahel toimuma saab, selgub iga residentuuri jooksul. Sarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Püha Vaimu SAAL on veebruaris Katrin Essensoni käsutuses, kes töötab üle pika aja taas sooloetenduse kallal, uurimusobjektiks intellektuaalid.


Katrin Essenson:

"serial works"
 
seeria nr 1sümpatiseerib geneetilise välja teooria, millest lähtuvalt võib erinevatel inimestel, erinevas geograafilises punktis olles, ühel ja samal ajahetkel pähe turgatada sama ideed või samad mõtted. juba pikemat aega kirjutan üles unenägusid. lootes leida sealt mingisugust selgitavat infot tundele, millest ma ei saa juba mõnda aega lahti - ma justkui tammuksin aasta aasta järel ikka selle sama koha peal. midagi ei ole muutunud mind ümbritsevas keskkonnas ja kuigi ma ise püüan muutuda, otsida misiganes lahendust, et elu tunduks elamisväärsem. ...mässamisest ja kannatamisest on siiber. vabadus on justkui teha kõike mida soovid. kuidas edasi. hedonistlikult nautida nagu samuti ei saa käsukorras. kohe kui ma mõtlen, et enam hullemaks minna ei saa, selgub, et saab küll. ja ma millegipärast mõtlen, et ma ei ole päris üksi selle tundega. 13 aastat vabakutselist tegevkunstniku elu... nojah, tehasesse ma samuti tööle ei sobi, sest liinil ei tohi kaasa mõelda, või mis veel hullem, ei tohi üldse midagi (muud) mõelda, nt kuidas liinitööd paremaks teha vms, tuleb täpipealt täita ülesannet, et ülejäänud tehase masinavärk toimiks veatult. selles mõttes, et ka kunstniku elu võib olla tehasetöö. eks tuleb võtta kasutusele vanad trikid, provotseerida. sõnastada probleem võimalikult täpselt ja provotseerida end vabu radikaale otsima, kuid mitte ainult lammutamise sooviga vaid pigem ümberpaigutamise sooviga. tegevkunstnikuna saada aeg ja ruum ja stipp ka veel, kuuks ajakski ja saabki pühenduda täielikult sellele, millega peaks iga päev tegelema - olema tegevkunstnik ja olme ei sega. elu on juba elamisväärsem.

 

Katrin Essenson on kuraator ja tegevuskunstnik, kes on loonud etendusi alates 1998. Aastast. Tema loomingut on esitatud Eestis, mitmel pool Euroopas ja USA-s. Muude ettevõtmiste kõrval käivitas ta koos Liina Keevallikuga erinevaid kunstivaldkondi soosiva festivali Maikellukese päevad (www.kirbutsirkus.com) ning koos Raul Kelleriga eksperimentaalse helikeskkonna Lokaalraadio ja radiofoonika festivali Radiaator (www.lokaaraadio.ee).

 

NB! Kuu jooksul toimuvad mitmed avalikud showingud, jälgi infot!

Sarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Loe residenduuri blogi: http://pyhavaim.blogspot.com/ 

Vaata klippi: http://vimeo.com/36331173 

 < Tagasi