Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
R / 18.02 / 19:30
L / 19.02 / 19:30
E / 21.02 / 19:30
T / 22.02 / 19:30

Kestus: 50'
Pilet: 5/8 EUR (78.23/125.17 EEK) -> Osta
Video

HENRI HÜTT & MIHKEL ILUS "KAPRIISID"NB! Seoses leinapäevaga jätab Kanuti Gildi SAAL tänase 21. veebruari "Kapriiside" etenduse ära. Piletid kehtivad homsel 22. veebruari etendusel.


Kuula raadioklippi:

 

Kapriisid on 24st pildist koosnev lavamaastik, mis rõhutab visuaalse info jagamatut mitmekülgsust. Erinevad ?anrid moodustavad materjali, et rääkida meie visioonist ajas, milles elame. See on loo jutustamise viis, mille keskmes on võrrand: punk pluss kliinilisus. Liikumine isiklikust inimkaugeni ja vastupidi. Kapriisid on ambitsioonide ja komplekside mõõdutundetu visualiseerimine. Kapriisid on midagi, mida meie võime endale lubada. Art show grande.

 

Henri Hütt on loomekobras, kelle tegevuses domineerivad hübriidvormid tantsukunsti ja tehnoloogia süsteemides. 2010 aastal lõpetatud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond on baas, kandmaks väljundeid koreograafi ja tantsijana. Senini silmapaistvam saavutus lokaalsel tantsumaastikul on etendus "The Reader", mis oli ka Augusti TantsuFestival 2010 kavas. Mihkel Ilus on päikesekuninga inkarnatsioon, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti osakonna. Näitustel üles astunud peamiselt Tartus ja Tallinnas, eelnevalt tantsijana osalenud Henri Hüti ja Kati Juuriku tantsuetendustes. Kunstnikeduona on Henri Hütt ja Mihkel Ilus tegutsenud aastast 2007. Lisaks halbadele elukommetele on neid sidunud kunstiprojektid eri riikides ning arusaam heast maitsest. Hetkel õpivad Hütt ja Ilus Eesti Kunstiakadeemia Vabade kunstide teaduskonna magistratuuris.


Idee, lavastus ja esitus: Henri Hütt ja Mihkel Ilus

Dramaturgiline ja tehniline tugi: Taavet Jansen

Kostüümikunstnik: Kaie Olmre-Hütt

Valguskujundus: Revo Koplus

Fotod: Hannes Aasamets

Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL

Toetaja: Eesti Kultuurkapital, FrostFX, Perila Tallid

 

NB! Kohtu tegijatega: 22.02 pärast etendust. Moderaator: Andreas W.

 

NB! HENRI HÜTT & MIHKEL ILUS näitus "Kapriisid" 17-23.02 Kanuti Gildi SAALi keldrisaalis!

 

 

PRESS:

"Kapriisid" Kanuti Gildi SAALis - Henri Hütt ja Mihkel Ilus / Õpetajate Leht 28.01.2011

 < Tagasi