Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
R / 11.06 / 19:30

Kestus: 180?
Pilet: FREE
Video

TARTU UUS TEATER:

ANDRES KEIL "Kolm värvi. Eesti 2010. Must"Film-etendus "Kolm värvi. Eesti 2010. Must" on 2009. aastal alguse saanud poliitilise teatri projekti II faas.

 

"Kolm värvi. Eesti" on Tartu Uue Teatri 3faasiline poliitilise teatri projekt, mille eesmärgiks on Eesti poliitilise elu kaardistamine 3 aasta jooksul, muutuste fikseerimine, kriitiline kujutamine. "Kolm värvi. Eesti 2010. Must" on projekti teine faas, mille eesmärgiks on Eesti elu kujutamine 2010. aastal nii reaalselt kui hüpoteetiliselt, mõningases kõverpeeglis. Maist novembrini toimuvad film-etendused sisaldavad nii lühifilme, erinevate Eestis elavate inimeste film-esseid, arhiivikaadreid kui ka tänavaintervjuusid.

 

Tegemist on nö legofilmiga, mistõttu võiks ideeliselt teise faasi ?anrimääratlus olla film, ent päris film - selline, mida näidatakse kinodes ja filmifestivalidel - siiski mitte, kuigi lõviosa film-etendustest leiab aset kahemõõtmeliselt valgel linal. Selles võib leida elemente nii performance'ist, häppeningist, teatrist niikuinii.

 

"Kolm värvi. Eesti 2010. Must" on film-etenduste sari, kus igal etenduskorral on nii kohapeal sündiv kui ekraanil näidatav erinev. II faasi raames toimub 6 film-etendust mais, juunis, augustis, septembris, oktoobris ja novembris - nii Tartus Genialistide Klubis kui Tallinnas Kanuti Gildi SAALis.

 

"Kolm värvi. Eesti" esimene faas sisaldas juunis 2009 etenduse korras toimunud avalikke intervjuusid suuremate poliitiliste erakondade juhtfiguuridega ja ühiskonna võtmeisikutega. Kolmandaks faasiks on originaallavastus, mis koondab endasse eelneva kahe faasi jooksul kogunenud materjali, valimiseelse propaganda, parteide valimisprogrammid, autorite kommentaarid ja "terve mõistuse hääle". "Kolm värvi. Eesti 2011. Valge" esietendub Tartu Uues Teatris veebruaris 2011.

 

2. linastusetenduse teema: ALKOHOLISM


 

Stsenaarium ja lavastus: Andres Keil
Lühifilmide re?ii: Jüri-Illimar Reinberg-Šestakov (Revolver Film)
Filmikunstnik: Anu Jääts
Linastusetenduste kunstnik: Kristina Põllu
Mängivad: Maarja Jakobson, Elina Rekkor, Raimo Pass, Rain Tolk, Andres Keil
Laval: Helen Rekkor, Andres Keil
Esietendus: 01.05.2010 Genialistide Klubi

 < Tagasi