Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
N / 21.01 / 19:30
R / 22.01 / 19:30
L / 23.01 / 19:30
K / 27.01 / 19:30
N / 28.01 / 19:30

Kestus: 60?
Pilet: 70/120 EEK -> Osta
Video

MIHKEL ERNITS "Kehanäppajad"Kuula:

 

/.../ Vaataja viiakse sürreaalsete karakterite, tellingpuuri ja fantaasiarikka loo vahendusel paralleelsesse maailma, mille reeglid ja käitumisnormid on segu meile omastest põhimõtetest ja pea peale pööratud reaalsusest. Tegelaste tegevus püüab suunata vaatajat mõtlema inimkäitumise mustrite ning ümbritseva ühiskonna reeglite üle. Paralleelne maailm on seotud teiste planeetide tsivilisatsioonidega ja samas ka mitte. See maailm eeldab meie omaga sarnast reaalsust, mis hüpoteetiliselt võib eksisteerida kuskil meie maailmast sõltumatult, kusjuures samad sündmused võiksid seal areneda teisiti kui meil.

Töö on üles ehitatud füüsiliselt võimekatele tantsijatele, kes kasutavad liikumises nii akrobaatilisi kui tantsulisi elemente.

Suurt rolli mängib etenduses visuaalne lavaruum, mis on üles ehitatud suurtest ehitustellingutest. Tahame avardada lavaruumi mõistet ka pealtvaatajate jaoks. Lava on muundatud tellingvõrgustikuks, mille ümber võib publik valida omale jälgimiseks sobiliku koha /.../

 

Kehanäppajad / i.k. Bodysnatchers:
1. Kehanäppajad kui hauarüüstajad ja organitega äritsejad on läbi ajaloo meditsiini arengule "kaasa aidanud". Tänapäeval võib tuua näiteid Taist, Palestiinast ja mujalt, kus senini varastatakse laipu mustal turul organitega kaubitsemise eesmärgil.
2. "The Body Snatchers" on Jack Finney ulmeromaan (1955), mis kirjeldab linna USAs Californias, mille vallutavad kosmosest planeedile Maa lennanud seemneid, mis asendavad inimesed ideaalsete koopiatega. Romaani on 4 korda (1956, 1978, 1993 ja 2007) ekraniseeritud. 1978. a. ekraniseeringut seostati ka anti -kommunismi motiividega (inimeste ideaalsed üksteisega identsed koopiad kui üdini reglementeeritud ühiskonna täiuslikud liikmed, kommunismi-seemne külvamine, jne.).

 

Mihkel Ernits on vabakutseline koreograaf. Hetkel omandab Tallinna Ülikoolis koreograaf-lavastaja erialal magistrikraadi. Aastal 2008 jõudis rahvusvahelise kaasaegse tantsu konkursil C.o.n.t. est 08 poolfinaali.

 

Külli Roosna on vabakutseline tantsija, kes on õppinud koreograafiat Tallinna Ülikoolis ja Rotterdami Tantsuakadeemias. Peale õpinguid töötab ta erinevate koreograafidega Hollandis, Rootsis, Norras ja Eestis. Külli on töötanud koos Dylan Newcombi, Kenneth Flaki, Aida Redza, Amy Raymondi, Ezequiel Sanucci, Rene Nõmmiku, Tiina Olleski, Jüri Naela, Kaarel Väliga. Koreograafina on ta teinud nii lühitöid kui aidanud kaasa suuremate lavastuste loomisel - "Silence", "My Sounds", "Igo"; 2008 aasta Muusikapreemiate Gala. 2010 a. aprillis tuleb välja uus lühilavastus "Keerisena Kulgemine". Külli õpetab külalisõppejõuna Tallinna Ülikoolis ja Fine5 Tantsuteatris tantsutehnika ja improvisatsiooni tunde. http://kulliroosna.com/

 

Laura Kvelstein on vabakutseline tantsija. Ta on Fine5 Tantsuteatri liige ning lisaks osalenud viimase kümne aasta jooksul erinevate kodu- ja välismaiste koreograafide projektides nii Eestis, Hollandis kui Ameerika Ühendriikides. 2006. aasta detsembris sai ta Tartu I.D.A. tantsufestivalil Parima Noore Tantsija stipendiumi.

 

Rain Saukas alustas tantsimisega Fine5 Tantsukoolis 2002 aastal. Pärast kahte aastat õppimist jätkas Rain Fine5 Tantsuteatri liikmena ja on osalenud tantsijana etendustes "Panus", "Carmina Burana", "Reekviem", "Faasid" ja paljudes teistes väiksemates projektides. Raini päevatöö on graafiline disain agentuuris Taevas.

 

Jörgen Kapp on endine tippvõistlustantsija, kes on tantsinud 12 aastat.Ta on maailmameistrivõistluste noorte vanuseklassi 5 ja 6 koha omanik. Paralleelselt tantsutreeneri ja kohtuniku ametiga omandab Jörgen tantsujuhi elukutset Tallinna Ülikoolis. Tantsuõpetamisega tegeleb aktiivselt alates aastast 2005.

 

Maarja Mõtus on vabakutseline disainer, kes hetkel lõpetab õpinguid tootedisaini erialal Eesti Kunstiakadeemias. On varasemalt tegelenud moekunsti ning kostüümikujundusega, osales edukalt ka Supernoova moekonkursil 2006. aastal. Ta on õppinud ning osalenud workshoppides Iisraelis ning Itaalias. 2009. aastal viibis ta erialasel praktikal Isao Hosoe juures Milanos. Huvi tantsukunsti vastu tõi Maarja looma selle etenduse keskkonda.


Idee: Mihkel Ernits
Lavastus: Külli Roosna, Mihkel Ernits
Esitajad/koreograafid: Rain Saukas, Laura Kvelstein, Jörgen Kapp, Külli Roosna
Valguskujundus: Revo Koplus
Lavadisain: Maarja Mõtus

Tekst: Henry Griin

Helitöötlus: Shawn Pinchbeck
Muusika: SPK, The Fun Years, Murcof

Grimm: Kaia Pihlak

Fotod: Martin Sookael

Fotod proovisaalist: Timo Toots

Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Metal-Disain OÜ, Telinek AS

 

Martin Sookael vol 1:

 

Martin Sookael vol 2:

 

Timo Toots:

 

PRESS:

MI alates (16:05 kuni 23.50) / ERR 04.02.2010

Treenitud füüsisega reaalsus tellingupuuris - Eva Kübar / Postimees 28.01.2010

Sotsiaalkriitika ja sürrealism segunevad tellingutest puuris - Tiiu Laks / Eesti Päevaleht 16.01.2010

Kanuti Gildi SAALis saab näha etendust "Kehanäppajad" - Mari Rebane / uudised ERR 20.01.2010

Terevisioon (alates 08:48 / 107:56) / ETV 18.01.2010< Tagasi