Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon

Kestus: 60?
Video

KAJA KANN & JUHA VALKEAPÄÄ /FIN/
"Lokaalis täna: Kann/Valkeapää"23+24.04 KokoTeatteri, Helsingi /FIN/
http://www.kokoteatteri.fi/
23.05 / 20:00 MUUSIKA S6PRADELE, Genialistide Klubi, Tartu
24.05 / 21:00 Genialistide Klubi, Tartu
30.07 / 19:00 Sulattofestivaali, Karkkila /FIN/
18.09 Tehdasfestivaali Manifesti, Turku /FIN/

 


Tantsija Kaja Kann ja häälekunstnik Juha Valkeapää on loonud laule lapsest peale. Esitamisele tulevat kava on esitatud erinevates Lokaalides. Väiksemate või suuremate vaheaegade järel tuleb duett taas kokku. Publikul on kindlasti võimalik kuulda nende igihaljast pala 'Raha' ning teisigi tuntud ja varemkõlanud viise.

Dueti Kann/Valkeapää repertuaari kuuluvad väga erinevad palad. Eeskujuks on olnud nii vana rockimees Mark Lanegan, kui ka Ali Farka Toure. Kaks kitarri ning hääl, mis jätab ruumi ka liikumisele. Kindlasti ei jäta nad kuulajat külmaks, Kann/Valkeapää duetti on ühtaegu nii kiidetud kui ka laidetud, vihatud kui ka armastatud. Kuigi lauludes puudub klassikaline ülesehitus ja selgesti arusaadavad kordused, naudib bänd enda tegevust ja pakub seda naudingut ka publikule.

Kaja Kann (1973) on tuntud omapärase vokaali-ja kitarritehnika valdamise poolest. Üks mis kindel: ta naudib liikumist ja suitsuseid klubisid. Kaja Kannu sõnul on ta lavadel rohkem mässanud kui talle meeldiks meenutada. Ikka ja jälle teeb ta seda uuesti. Kaja sõnul on nauditav ekselda üksi ja siis avastada, et on koos Juhaga, eriti kihvt, kui samal ajal ka koos publikuga. Tegemist ei ole targa koreograafiaga, see on tants.

Juba varases lapsepõlves tegi Juha Valkeapää (1967) veidraid häälitsusi enda väljendamiseks. Teisme-eas avastas elektrikitarri võlu just Jimi Hendrixi eeskujul. Väljaspool duetti on ta osalenud mitmetes rahvamuusika, punk-rocki, alternatiivsete heliruumide ja improvisatsiooniprojektides. Ta tahab riskida. Vahel tundub, et ta mõistab partnerit, ilma sõnadeta, ilma komponeerimata. Kui see laval juhtub on imelik tunne.


--------------------------------------------------------------------------------

Idee, esitus: Kaja Kann, Juha Valkeapää
Originaalmuusika: Juha Valkeapää
Koreograafia: Kaja Kann
Kunstnik: Maike Lond
Fotod: Evert Palmets
Tehniline teostus: Kalle Tikas
Kaasprodutsendid: Kanuti Gildi SAAL, Eksperimentaalse Liikumise Keskus
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Soome suursaatkond Eestis, Soome Instituut Tallinnas, Suomen Kulttuurirahasto, Taiteen keskustoimikunta
Esietendus: 19.03.2009 baar-klubi Juurksur

Kuula neid ka: http://www.myspace.com/kannvalkeapaa
http://www.tants.ee/trupid/eesti/zuga/#kaja
http://www.nbl.fi/~nbl815/< Tagasi