Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon

Kestus: 65?

NELE SUISALU & FLORENT HAMON
"Ball"TUURIL:

13+14.03  Mix´Art Myrys, Toulouse /FRA/
http://www.mixart-myrys.org/program/programation.htm
6.04   INACHEVES, Theatre Saragosse, Pau /FRA/
http://www.espacespluriels.fr/rubrique.php3?id_rubrique=32

 

Sisuliselt üritab ‘Ball' tantsupaari-sisest suhet avardada kuni selle ülekandmiseni vaataja ja esitaja vahele. Mis siis, kui see oleks vaataja, kelle esitaja ‘tantsule' palub? See on suhe, millele on iseloomulik pidev kokkuleppele jõudmine ning läbi ‘rääkimine' ühe ja/või teise tahtmiste üle. Mida on võimalik siin ja üheskoos teha? Mis pannakse mängu just praegu ja just selles paigas?
Praktiliselt huvitab esitajaid, kuidas etenduse situatsioonis oleks võimalik jääda truuks iseendale (ka vaatajatel), sest koos tantsides on valel lühikesed jalad ja suhtlemine peab püsima siiras - muidu ei tule sellest tantsust midagi välja.

 

Nele Suisalu lõpetas Tallinna Ülikooli koreograafia eriala ning täiendas end seejärel prantsuse koreograafide Mathilde Monnier' ja Xavier LeRoy' juhitud kaasaegse koreograafia õppeprogrammis ex.e.r.ce 07 Montpellier' riiklikus koreograafiakeskuses, kus tutvus ka Florent Hamon'iga.

Florent Hamon sukeldus 10-aastaselt tsirkuseellu, kuid on omandanud hariduse ka audiovisuaalses meedias ning Pariisi Sorbonne'i ülikoolis kultuurikorraldaja magistrikraadi. On kollektiivi MontÂgne asutajaliige ning tsirkusetrupi Choses de Rien liige.

 

idee, lavastus, koreograafia, esitus: Nele Suisalu, Florent Hamon
heli- ja valguskujundus: Nicolas Gastard
fotod: Benjamin Rupin
produtsent: Nomad'act
kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL
toetajad: Eesti Kultuurkapital; Centre chorégraphique national de Montpellier Languedoc-Roussillon; Etre en scène / Compagnie Yann Lheureux
Tallinna etendust toetab: Prantsuse Kultuurikeskus
kestus: 65´
esietendus: 28.08.2008< Tagasi