Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon

SILKE Z / resistdance & friends

"private spaces (the p.s. project)TUURIL:

04.02 Lissabon /PRT/
12.02 DOCK 11, Berliin /GER/
29.03 FERME DU BUISSON, Pariis /FRA/
24+25.04 Eisfabrik, Hannover /GER/
http://www.commedia-futura.de/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=51
05.05 new baltic dance festival, arts printing house, Vilnius /LTH/
http://www.dance.lt/new-baltic-dance
7+8.05 tanz nrw 09, tanzhaus nrw, Düsseldorf /GER/
http://www.tanzhaus-nrw.de/de/spielplan/?month=05

 

Oma interdistsiplinaarses tantsulavastuses uurib Kölnis resideeriv koreograaf Silke Z. privaatsfääri teemat. Silke Z.-i töö on sulam elavast etendusest, video-installatsioonist ja narratiivsest filmist. Mees- ja naistantsija loovad emotsionaalse maastiku, mille dünaamika olulisteks osadeks on lähedus ja distants, kontroll ja jõuetus. Tekivad privaatsfäärid, millest publik kuhugi ei pääse - publik liigub lavastust kõigist neljast küljest ümbritsevas installatsioonis. Tavapärane lavaasetus on asendatud ruumiga, mida kõik tajuvad ühtemoodi.

"private spaces (the p.s. project)" on loodud olles residentsis Tallinnas, Newcastleis ja Düsseldorfis. Silke Z. keskendub oma koreograafiates inimestevahelistele suhetele ning esitaja ja publiku vahelisele kohtumisele. Tema viimases projektis "machMut", mis on osa 2007. aasta seeriast Mutproben, olid etendajate hulgas ka noored. "machtMut" pälvis 2008. aasta Kölni linna tantsu- ja teatripreemia ning nomineerus 2008. aastal ülesaksamaalisele teatriauhinnale DER FAUST. Ka lavastus "private spaces (the p.s. project)" pälvis Kölni linna tantsu- ja teatripreemia.

 

"Selleks ajaks, mil üsna uskumatult võimsa esinejana mõjuv Antonio Cabrita juba mitmendat korda põrandale viskub, et Caroline Simonilt enesehävituslikult reaktsiooni välja nuruda, on piir ebamugavuse ja valu vahel juba ammu ületatud. Etendusruumis ei eralda miski publikut etendajatest - nad on alati koos. Ei ole enam välist ruumi, ainult halastamatult avalikustatud sisesfäärid. Publik tahab ära joosta ja samal ajal paigale jääda ja vaadata.
Publik kogeb isiklikult dualismi, mis avaldub inimeste privaatsfääridesse puutuvas ühiskonna diskreetsuses ja uudishimus. Mis hetkest alates on meie autentsuse leidmise püüe häbiväärne, ja millal on see tõeliselt julge käitumine?
Silke Z. käsitleb oma tähelepanuväärses lavastuses intiimsuse terrorit ja ilu. Järjekordselt on tal õnnestunud tabavalt kujutada läbivat ja määratlematut fenomeni, millele on raske leida üldkehtivat seletust. Reaalsus on Silke Z.-i jaoks reaalsuse lõikude kimp. Seda on ilus vaadata - kuid lõikudel on ohtlikult teravad servad."
Nicole Strecker, Kölni linna Teatri ja Tantsupreemia üleandmiskõnest

 

Silke Z. on sündinud 1970, elab ja töötab vabakutselise koreograafina Saksamaal Kölnis. Õppis tantsu ja suusatamist Saksamaa Spordikõrgkoolis Kölnis, seejärel jätkas õpinguid Euroopa Tantsuarendamise Keskuses (EDDC) Arnheimis ja Düsseldorfis ning hiljem San Franciscos Moving On Centeris, USA-s. Silke Z. on tantsuühenduste resistdance, Studio 11 ja kunstnikevõrgustiku die.idee asutajaliige. Silke Z.'i lavastus "fractured" pälvis 1999 Kölni linna teatri- ja tantsupreemia ning hiljem preemia "Förderpreis freier Theater NRW Theaterzwang". Tema lavastuse "CAUGHT UP" proovid toimusid CHOREODROME'i raames Londoni tantsumajas THE PLACE ning lavastus pälvis hiljem 2003. aasta Kölni linna tantsupreemia. Tema lavastus "Look" pälvis festivali Theaterzang 2004 tantsupreemia ning lavastus "Alife" nomineerus 2004. aasta Kölni linna teatri- ja tantsupreemiale. Silke Z.'i töid on esitatud Londonis Aerowaves'i festivalil, Balti Tantsufestivalil Vilniuses, Leedus ja Dance Link'i raames Haag'is, Hollandis. Alates 2005. aastast on ta töötanud lavastuste-seeriaga Mutproben/DARE PROJECT , tehes seda koostööös tantsumajaga Orangerie Kölnis, Eisfabrikiga Hannoveris ja Ludwigforumiga Aachenis. 2006. aastal jätkus seeria tööga Tanzhaus NRWs ning Counterpulse Theateris San Franciscos, USA-s. Kõik lavastused, mis kuuluvad seeriasse Mutproben/DARE Projects on täispikad lavastused, milles ühendub tants, teater, video, live-helikujundus ja muud nendega seotud etenduskunstid. Kõik Mutproben/DARE PROJECTS seeriasse kuuluvat 5 lavastust esitati septembris 2006 ning need ühendusid lavastuseks ":überMut", mis esietendus tanzhaus nrw's ning külastas seejärel erinevaid linnu Saksamaal nagu näiteks Aachen, Köln, Hannover jt. 2007. aastal tõi Silke Z. Tanzplan Deutschlandi kureeritud programmi "take off" raames tanzhaus nrw-s välja lavastuse "machtMut", kus esinevad üheskoos nii professionaalsed tantsijad kui noorukid. 2004-2008 juhatas Silke Z. Kölnis projekti TANZKONKRET, mis oli kohaliku ja üle-saksamaalise tantsuvõrgustiku platvormiks. Alates 2007. aastast on Silke Z. teinud laialdaselt koostööd rahvusvaheliste partneritega. Lavastus ":überMut" osales 2007. aasta novembris Hollandis Groningenis festivalil Jonge Harten. "machtMut" pälvis 2008. aasta Kölni linna tantsu- ja teatripreemia ning nomineerus samal aastal üle-saksamaalisele teatriauhinnale DER FAUST. Lavastus "private spaces (the p.s. project)" valiti osalema festivalil favoriten08/Theaterzwang, mis on piirkondlik teatri- ja tantsufestival ning pälvis ka 2008. aasta Kölni linna tantsupreemia.

 

Caroline Simon sündis 1977 Brüsselis. Ta õppis tantsu PARTS-is AnneTeresa de Keersmaekeri juures ning lõpetas 2001. aastal Rotterdami Tantsuakadeemia tantsija, tantsuõpetaja ja koreograafina. Ta on esinenud Minke Brandsi (NL), Ex Nihilo (F), Ilona Pászthyi, Katja F. M. Wolfi, Alexandra Dederichsi ja Silke Z.-i (D) töödes. Alates 2001. aastast elab ja töötab Caroline Simon Kölnis, kus on teinud järgmised lavastused: "Time Trap - or short genuine stories" (2002), "descent" (2003) ja "BLUFF" (2004), mis pälvis 2004. aastal Kölni linna teatri- ja tantsupreemia. Hiljem ka lavastused "Bluff II" ja "Flooded" (2005) ning "SELECT!" (2006). Alates aprillist 2005 on ta kunstiline juht STUDIO 11-s, mis on Kölni vabakutseliste teatri- ja tantsukunstnike produktsioonimaja. 2006. aastal pälvis ta Kunststiftung NRW tantsustipendiumi kehauuringuteks San Franciscos, USA-s. 2008. aastal asutas ta koos truppide Lupita Pulpo (Berlin), Ludica. (Düsseldorf) and silke.z:resistdancega (Cologne) üle-saksamaalise võrgustiku die.idee // bewegt sich. Tema soololavastus "piece" nomineerus 2008. aasta Kölni linna teatri- ja tantsupreemiale ning valiti festivali Aerowaves kavva.

Antonio Cabrita õppis Lissabonis Riikliku Konservatooriumi Tantsukoolis ning Restart School of Creativity and New Technologies. Ta on õppinud ka Joffrey Ballet Schoolis New Yorgis ning New Yorgi Filmiakadeemias, kus ta tegi lühifilmi "Maçã". Pärast tagasitulekut Portugali on ta teinud koostööd sõltumatute kunstnikega, esinenud fotonäitusega ning loonud muusikat kahele teatrilavastusele ja kolmele filmile. Ta on lavastanud mitmed lühifilmid ja tantsufilmid.

 

Idee & koreograafia: Silke Z.
Tants & esitus: Caroline Simon, Antonio Cabrita
Idee, filmi lavastus: André Zimmermann
Dramaturgia: Silke Z., André Zimmermann
Tehnilised lahendused: Ansgar Kluge
Film/videokujundus: Jan Hanten, André Zimmermann
Valgus- ja lavakujundus: Ansgar Kluge
Helikujundus: Christian Azadi
Konsultatsioon: Rudi Kamminga (Grand Theatre Groningen, Holland)
Produtsent: Katja Steinbach
Produtsendi assistent: Irena Vujicic
Management/pr: Mechtild Tellmann
Fotod: Jan Hanten, Hydra Productions
"private spaces (the p.s. project)" on Kanuti Gildi SAALi (Tallinn), DanceCity (Newcastle) ja tanzhaus nrw (Düsseldorf) ühisproduktsioon.
Toetajad: Kölni linna kultuuriosakond, Kunststiftung NRW, Ministerpräsident des Landes NRW, SK Stiftung Kultur

Etendusi Tallinnas toetavad: Tallinna Goethe Instituut, Kölni linna kultuuriosakond

Produktsioon: Silke Z. / resistdance

http://www.resistdance.com/

 < Tagasi