Tants
Teater
Performance
Muusika
Tsirkus
Loeng
Film
Video
Diskussioon
R / 23.10 / 21:30
L / 24.10 / 21:30

Kestus: 60?
Pilet: 135/180 EEK -> Osta

Festivali NYYD ja Kanuti Gildi SAALi ühisprojekt:

Ansambel U: & MART KANGRO "Harmoonia"Taavi Kerikmäe ja Mart Kangro loomingut näib ühendavat püüd mõtteselguse ja selle vahetu väljenduse poole. Kerikmäe puhul avaldub see sümpaatias kompositsiooni vastu, millel on tugev mõtteline aluspõhi ning Kangro puhul püüdes koreograafia ja liikumise poole, mis oleks vaba show-mõtlemise inertsist.

 

Oma uues lavastuses "Harmoonia" püüavad nad koos Ansambel U:-ga tuua välja muusikainterpreetide elu paradokse. Mida muusikud muusikat mängides tegelikult teevad? Millele kulub aeg ja kuluvad mõtted orkestris kui keset pikka süiiti oma viietaktilist soolot ootad? On see pealesunnitud vaikus koomiline või isegi traagiline? Paras paradokside pundar, mida Kerikmäe, Ansambel U: ja Kangro Kanuti Gildi SAALis muigega suunurgas harutama hakkavad.

 

Ilmselt üks rahvusvaheliselt tuntuim eesti kaasaegne koreograaf Mart Kangro on loonud 8 täispikka tantsuetendust ning neid on esitatud 20-s riigis üle Euroopa ning USA-s.

 

Taavi Kerikmäe on helilooja ja muusik. Koos Mart Sooga korraldab ta Kanuti Gildi SAALis improvisatsioonilise muusika kontsertide sarja Improtest. Õppinud muusikat Tallinnas ja Lyonis. Õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

 

Ansambel U: on asutatud aastal 2002 Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannese eestvedamisel, esimene täiskontsert toimus Festivalil NYYD 2003. Sellest ajast peale on U: esinenud enamusel tähtsamatest Eesti nüüdismuusika festivalidest.


Idee & lavastus: Taavi Kerikmäe, Mart Kangro

Ansambel U: Tarmo Johannes, Merje Roomere, Levi-Danel Mägila, Helena Tuuling, Vambola Krigul, Taavi Kerikmäe

Kasutatud muusika: A.Schönberg, S.Prokofjev, K.Kuitunen, C.Carson Parks, Doors, P.Simon, A.Garfunkel, J.Livingston, R. Evans, M.Leander, R. Rannap ja W.A. Mozart

Tehniline teostus: Kalle Tikas

Foto: Tarvo-Hanno Varres

Toetaja: Eesti Kultuurkapital

http://uuu.ee/index.html

http://www.concert.ee

 

PRESS:

MI / ETV 22.10.09

ANSAMBEL U: JA MART KANGRO: HARMOONIA - Evelin Lagle, Teater.Muusika.Kino / jaanuar 2010< Tagasi