kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


26.02 / 19:30
Temps D'Images ja Von Krahli Teater esitlevad:
10+ / Övül Avkiran - Mustafa Avkiran /TUR/
“Reporter“
/ garajistanbul - dokumentaaletendus

fgh

Mehmet Ali Alabora oli tuntud juba 18-aastaselt. Kuigi tema vanemad olid seotud teatriga, otsustas Alabora saada mitte näitlejaks, vaid valis ajakirjaniku ameti. Ta viibis kommertstelekanali sõjakirjasaatjana konfliktipiirkondades. Alabora oli hea välimusega, karismaatiline noor kangelane, paljude vaatajate iidol, kes kajastas Intifadat. Saabus hetk, mil ta tundis, et ei suuda enam toime tulla kõige sellega, mida ta sõjatandril näinud ja kogenud on. Nii sai temast näitleja nagu tema vanemad ja ühtlasi vasakpoolne antimilitaristlik aktivist. Alabora sai kiirelt tunnustuse osaledes teleseriaalides, filmides ja laval. Kui Övül ja Mustafa Avkiran lõid 2005. aastal Istanbulis multidistsiplinaarse keskuse garajistanbul oli Alabora üks asutajaliikmetest.

“Reporter” peegeldab Mehmet Ali Alabora erinevaid identiteete, tema elu ja kogemusi ja seda, kuidas isiklikud kogemused mõjutavad Alaborat kui kunstnikku. Mehmet Ali Alabora mängib laval iseennast, jutustades oma elu lugu, mis on ühtlasi ka kaasaegse Türgi elu lugu.

Dramaturgia ja lavastus: 10+ / Övul Avkiran - Mustafa Avkiran
Esitab: Mehmet Ali Alabora
Dramaturgia: Lex Bohlmeijer
Muusika: Selçuk Artut
Valgus: Yüksel Aymaz
Kaasprodutsendid: Minsitry of Culture and Tourism of the Republic of Turkey, Rotterdamse Schouwburg, TEMPS D'IMAGES, Istanbul Foundation for Culture and Arts
toetajad: Türgi Suursaatkond Eestis, Istanbul Euroopa Kultuuripealinn 2010
kestus:60´
pilet: 170/225.-
NB! Etendus toimub türgi keeles ingliskeelsete subtiitiritega!
http://www.vonkrahl.ee/25074