kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!
19. veebruaril kohtuvad Kanuti Gildi SAALis Eesti üks olulisimaid kaasaegseid koreograafe Mart Kangro ja noorema põlvkonna üks esiteatrikriitikuid Ott Karulin. Kohtuvad, et kirjeldada, kuidas nad vaatavad tantsu.

Vahel märkab pärast etendusi nii Kanuti Gildi SAALis kui ka mujal, kus kaasaegset tantsu näeb, publiku silmis mingit ebalust. Tihti on jääb mulje, et inimesed ei saa lavastustele ´konksu taha´, ei oska enda jaoks sõnastada, kuidas see neile mõjub. Isegi siis, kui meeldis.
Just sellepärast ongi Kanuti Gildi SAAL välja mõelnud uue vestluste sarja ´Suud puhtaks´, mille raames kaks kunstidega (aga mitte ehk tingimata just kunstidega) seotud intelligentset inimest vestlevad omavahel tantsust. Kuidas nad seda vastu võtavad? Millised mõtted tekkivad? Mille poolest erineb tantsulavastuste vastuvõtte vastuvõtust teiste etenduskunstide puhul? Kas tants on segasem või konkreetsem kui mõnu muu kunstivaldkond? Milliste sõnadega neid muljeid kirjeldada? Kõik selleks, et püüda jõuda mingi tantsust kõnelemise keeleni. Ja muidugi selleks, et kuulda nende inimeste kogemusest.

Ott Karulin on teatrikriitik ja Eesti Teatriagentuuri juhataja. Töötanud ka mitmes Eesti teatris. Õppinud teatriteadust Tartu Ülikoolis ja Groningeni Ülikoolis Hollandis. Ta on ühtviisi kodus nii akadeemilises teatriteoorias kui teatrikriitika praktikas, mida on näha tema kirjutistest Eesti ajakirjanduses. Küllalt erandlik ja tänuväärne on ka tema järjepidev püüd viia jooksev teatrikriitika internetti – tema teatriblogil overthetheater.blogspot.com on arvestatav maine Eesti kriitikamaastikul.

Mart Kangro on Eesti üks juhtivamaid kaasaegseid koreograafe. Tema tööd, mida iseloomustavad soorituse täpsus ja sisu läbimõeldus, on pälvinud tunnustust nii Eestis kui välismaal. Koreograafina on ta teinud kauaaegselt koostööd Chistina Ciupke ja Thomas Lehmeniga. Lisaks praktikale (Kangro on loonud 8 täispikka tantsuetendust) on ta pidevalt olnud huvitatud ka teatriga seotud semiootilistest probleemidest. Viimati esietendus Kanuti Gildi SAALis Mart Kangro soololavastus ´Can’t Get No / Satisfaction´ 2009. aasta jaanuaris.

Järgmised üritused:
E / 09.03 / 19:30 Maarin Ektermann & Märt-Matis Lill
T / 12.05 / 19:30 Ene-Liis Semper & Anders Härm

Toimunud üritused:
T / 27.01 / 19:30 Madis Kolk & Mart Koldits