kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


T / 12.05 / 19:30
SUUD PUHTAKS! EHK KUIDAS MA VAATAN TANTSU?:
ENE-LIIS SEMPER & ANDERS HÄRM

diskussioonisari

Vahel märkab pärast etendusi nii Kanuti Gildi SAALis kui ka mujal, kus kaasaegset tantsu näeb, publiku silmis mingit ebalust. Tihti jääb mulje, et inimesed ei saa lavastustele ´konksu taha´, ei oska enda jaoks sõnastada, kuidas see neile mõjub. Isegi siis, kui meeldis.
Just sellepärast ongi Kanuti Gildi SAAL välja mõelnud uue vestluste sarja ´Suud puhtaks´, mille raames kaks kunstidega (aga mitte ehk tingimata just kunstidega) seotud intelligentset inimest vestlevad omavahel tantsust. Kuidas nad seda vastu võtavad? Millised mõtted tekkivad? Mille poolest erineb tantsulavastuste vastuvõtte vastuvõtust teiste etenduskunstide puhul? Kas tants on segasem või konkreetsem kui mõnu muu kunstivaldkond? Milliste sõnadega neid muljeid kirjeldada? Kõik selleks, et püüda jõuda mingi tantsust kõnelemise keeleni. Ja muidugi selleks, et kuulda nende inimeste kogemustest.

Kunstnik Ene-Liis Semper on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia osakonna ning loonud lavakujundusi paljudele lavastustele mitmetes Eesti teatrites, tehes koostööd uuenduslike lavastajatega nagu Tiit Ojasoo, Mati Unt jt. Teatri NO99 peakunstnik. Esinenud video- ja muude teoste ning isikunäitustega mitmetes maailma riikides ja kunstibiennaalidel.
Kunstiteadlane ja kuraator Anders Härm. 2002-2008 oli ta Tallinna Kunstihoone kuraator. Kureerinud performance-kunsti festivali NU Performance. Eesti Kunstiakadeemia õppejõud.
Ta on osalenud performance-teostega erinevatel festivalidel.

Diskussioone modereerib Laur Kaunissaare.
Sissepääs on tasuta!

Toimunud üritused:
T / 27.01 / 19:30 Madis Kolk & Mart Koldits
N / 19.02 / 19:30 Mart Kangro & Ott Karulin
E / 09.03 / 19:30 Maarin Ektermann & Märt-Matis Lill