kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


E / 09.03 / 19:30
fgj

Vahel märkab pärast etendusi nii Kanuti Gildi SAALis kui ka mujal, kus kaasaegset tantsu näeb, publiku silmis mingit ebalust. Tihti jääb mulje, et inimesed ei saa lavastustele ´konksu taha´, ei oska enda jaoks sõnastada, kuidas see neile mõjub. Isegi siis, kui meeldis.
Just sellepärast ongi Kanuti Gildi SAAL välja mõelnud uue vestluste sarja ´Suud puhtaks´, mille raames kaks kunstidega (aga mitte ehk tingimata just kunstidega) seotud intelligentset inimest vestlevad omavahel tantsust. Kuidas nad seda vastu võtavad? Millised mõtted tekkivad? Mille poolest erineb tantsulavastuste vastuvõtte vastuvõtust teiste etenduskunstide puhul? Kas tants on segasem või konkreetsem kui mõnu muu kunstivaldkond? Milliste sõnadega neid muljeid kirjeldada? Kõik selleks, et püüda jõuda mingi tantsust kõnelemise keeleni. Ja muidugi selleks, et kuulda nende inimeste kogemustest.

Kunstiteadlane ja kuraator Maarin Ektermann lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse osakonna, misjärele kureerinud erinevaid noorte kunstnike näitusi ning avaldanud kirjutisi erinevais väljaannetes.

Helilooja Märt-Matis Lill on õppinud kompositsiooni Lepo Sumera ja Eino Tambergi juures. Õpib Helsingi Ülikoolis ja Sibeliuse Akadeemia magistriõppes. Lisaks heliteostele loonud muusikat ka filmidele, anima-filmidele, etendustele ja näitustele. Kirjutanud arvustusi ja esseid erinevatele väljaannetele.

Diskussioone modereerib Laur Kaunissaare.
Sissepääs on tasuta.

Järgmised üritused:
T / 12.05 / 19:30 Ene-Liis Semper & Anders Härm

Toimunud üritused:
T / 27.01 / 19:30 Madis Kolk & Mart Koldits
N / 19.02 / 19:30 Mart Kangro & Ott Karulin