kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


R-L / 31.10-08.11 / 21:00

KINKALERI /ITA/ `West`
video-installatsioon Kanuti  Gildi SAALi akendelWest on Kinkaleri aastatepikkune projekt, mida väliselt kirjeldada on üsna lihtne: inimestel erinevais maailma suurlinnades on palutud surra.

Noh, mitte just päris ´ära´– nii suuri ohvreid ei nõua isegi Kinkaleri kunst. Nad on rahul sellegagi, kui inimesed lihtsalt kukuvad ja lamavad. Seda on filmitud, kaadrid on võetud alusmaterjaliks videoinstallatsioonile ja igast linnast tuleb materjali juurde.

Kukkujate ümber jääb püsima Lääne maailm, nii nagu see neid ümbritsevas linnas avaldub. Amsterdamisateenaspekingisberliniinisbrüsselislondonisnewyorgispariisisprahasroomas-tokyosviinis. Või siis Tallinnas. Linn ei kao kuhugi, kihutab edasi, etendades hetke peatamise võimatust ja Lääne katkematut eneseesitlust. Või siis midagi muud. Kes mida näeb.

vbm  fdh

Kinkaleri on 1995. aastal loodud itaalia kunstnike ühendus, mis nagu viimasel ajal Euroopas etendusþanrites tavaks, väljendab end vastavalt vajadusele erinevate vormide kaudu: kord kohakeskse tantsuetenduse, kord videoteose, kord heliinstallatsiooni, kord trükise läbi. Hübriidsus ja ajurünnakud on Kinkalerile loomuomased. Niisamuti ka tugev läbimõeldus, lakoonilisus ja täpsus vormis. Juba aastaid on nende töid olnud näha üle terve Euroopa. Nende staap asub Itaalias, Prato vanalinna endises tööstuskvartalis.

dfh rthfth fgh

Video-installatsioon ´West´avab pisikese-itaalia-kultuuri-nädala Kanuti Gildi SAALis, mille peakülalliseks on kunstnike ühendus Kinkaleri. Ametlik avamine toimub 31.10 kell 18:00. Toetajad: Itaalia saatkond, Kultuurkapital, Tallinna linn, Sokos Hotel Viru.

dfb  ghm  t  fg


PRESS:
Itaallased vallutavad Kanuti Gildi SAAL-i / Tiiu Laks, Eesti Päevaleht 30.10.08
Kinkaleri: teater peab tekitama küsimuse, mitte andma vastuse / Andres Keil, Eesti Päevaleht 06.11.08

AVAMINE 31.11 / 18:00
fotod: Annika Haas

yh

fg

gf

gf

hgj

hjm

rt

h

pi