kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

Augusti TantsuFestival 2006
30.juuli-12.august 2006 TALLINNKanuti Gildi SAAL korraldab juba seitsmendat korda rahvusvahelise nüüdistantsu festivali Augusti TantsuFestival. Festival on aastatega muutunud rahvusvaheliselt hinnatud sügise alguse tantsufestivaliks Põhjamaades ja kogu Euroopas, olles tuntuim kaasaegse tantsu festival Eestis.

Augusti TantsuFestival on sundimatus õhkkonnas toimuv professionaalne tantsufestival, mis loob meeleolu nii osalejatele kui vaatajatele. Selleaastased etendused saavad teoks Kanuti Gildi SAALis ning Tallinna Kunstihoones. Festival on mõeldud kõige laiemale vaatajaskonnale.

Selleaastase Augusti TantsuFestivali kavva kuuluvad Euroopa noorte lootustandvate koreograafide tööd. See on vahelduseks 2005 ja 2007 festivalidele, mis pakuvad tantsumaailma tipptegijaid. Peale Eesti oma koreograafide võib festivalil näha ka esinejaid Horvaatiast, Šveitsist, Saksamaalt ning Belgias elavat soomlannat ning iisraellannat. Festivali tipphetkedeks võivad kujuneda Horvaatia noore, kuid tunnustatud kollektiivi BADco. etendus Tallinna Kunstioones ja kauaaegse Meg Stuarti tantsija Simone Aughterlony etendus Kanuti Gildi SAALis, mis raamivad festivali kava. Saksamaa traditsioonilist tantsuteatrit esindab noor kollektiiv co>labs Nürnbergist, sotsiaalselt terava lavastusega, mis räägib “supiköögi-inimestest”. Belgias resideeruv noor Soome koreograaf Nada Gambier on viimasel aastal kogunud kuulsust oma sooloetendusega, mida nüüd saab näha ka Eesti publik. Belglase Peter Fol’i ja iisraellanna Shani Granot´i humoristlik duett on pungil tõsiseid teemasid.
Eesti tegijatest on kutsutud festivalile Philip Morris Eesti 2005.aasta parima lavastuse preemia saanud Kaja Kann’i soolo„There are Laika dogs living in Estonia“ ning Katrin Essensoni ja Mari Savitski duett „Sündmuste Horisont”.

2006.aasta Augusti TantsuFestivali sisulise osana on käsiteldav ka rahvusvahelise COLINA võrgustiku eri kunstiliike ühendav laboratoorium, millest võtavad osa 24 kunstnikku 6 riigist ning mida kureerib Silke Bake Viinist.

Augusti TantsuFestival 2006 saab teoks tänu partneritele: Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Eesti Kultuurkapital, Pro Helvetia (Šveits), Nürnbergi linnavalitsus, Flaami kultuuriministeerium, Horvaatia kultuuriministeerium ning COLINA network, EL programmi Kultuur 2000 toetusel.

Kuraator/produtsent – Priit Raud22.07-4.08 / Kanuti Gildi SAAL
COLINA LAB (kunstnikud Eestist, Portugalist, Taanist, Prantsusmaalt, UK-st)

P 30.07 / 21:00 Kunstihoone
BAD co. (Zagreb) ’Fleshdance’ (40’)


L 5.08 / 16:00 Kanuti Gildi SAAL
COLINA LAB TALLINN SHOWING


T 8.08 / 21:00 Kanuti Gildi SAAL
co>labs (Nürnberg) ’Fine.Da capo’ (50’)


K 9.08 / 21:00 Kanuti Gildi SAAL
KATRIN ESSENSON & MARI SAVITSKI (Tallinn-Tartu) ’Short Cut Version of Recent Fictions and Documentary’s’ (30’)
PETER FOL & SHANI GRANOT (Brüssel) ’it’s a small world’ (25’)


R 11.08 / 21:00 Kanuti Gildi SAAL
KAJA KANN / ZUGA ühendatud tantsijad (Tallinn) ’There are Laika dogs living in Estonia’ (40’)
NADA GAMBIER (Antwerpen)’Confessions - The Autopsy of the performance’ (30’)


L 12.08 / 21:00 Kanuti Gildi SAAL
SIMONE AUGHTERLONY (Zürich) ’Performers on Trial’ (50’)Augusti TantsuFestival 2006 saab teoks tänu partneritele:
Tallinna Kultuuriväärtuste Amet; Eesti Kultuurkapital; Pro Helvetia (Šveits); Nürnbergi linnavalitsus; Flaami kultuuriministeerium; Horvaatia kultuuriministeerium ning COLINA network, EL programmi Kultuur 2000 toetusel.

Augusti TantsuFestivali piletid:
Üksikpiletid 70/120 EEK müügis Piletilevi müügikohtades (www.piletilevi.ee) ja Piletimaailma müügikohtades (www.piletimaailm.com), Von Krahli Teatri kassas (Rataskaevu 10; tel. 626 90 90) ning pool tundi enne algust kohapeal.
Festivali passid 250/450 EEK (piiratud arv, sissepääs kõikidele etendustele), eelmüük ainult Von Krahli Teatri kassast.


Augusti TantsuFestivali 2006 team:
Priit Raud, Annika Üprus, Mairika Plakso, Kristiina Kütt, Kalle Tikas, Martin Sookael, Krista Jakobson, Lauri Sepp, Madis Kirkmann.