kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

30+31.*01 ja 02.02. / 19:30

MART KANGRO ‘Out of Functions’ /ESIETENDUS!/

´Out of Functions´ on tantsuetendus sõnas, laulus ja liikumises 3-e esitajaga...
 
Ühelt poolt pakub ´OOF´ välja alternatiivse struktuuri teatrietenduses enamasti levinud dramaturgiale, kus tegevus kulgeb kronoloogilises järjestuses.
Esitades erinevaid tegevuslikke momente justkui segipaisatud slaidiprojektsioonina, milles igat slaidi vaatame iseseisva pildina ning ei seosta seda eelnevaga rohkem kui et ta pärineb samast karbist, loob selline struktuur võimaluse vaadata igat "slaidi" ühtse tervikuna.
 
Teisalt on esitatav materjal hoolikalt stiliseeritud ja komponeeritud jättes "slaidile" alles ainult need "objektid" ja "sümbolid", mis lubavad ka algselt väga privaatset informatsiooni tõlgendada üldistes kategooriates.
 
Vöiks öelda, et ´Out of Functions´ on lugu kus lugu ei ole... Ometi on seal naeru, kirge ja pisaraid nagu ühele draamale kombeks. Ning kuigi räägib ta palju ja paljudest asjadest, milledega vaatajal otsene või kaudne kogemus puudub, püüab ta üle kõige otsida, kui palju ja kuidas on vaja öelda, et olla mõistetud...

Mart Kangro on oma tantsualase hariduse saanud Tallinna Pedagoogikaülikoolist. Ta on muuhulgas teinud koostööd Mai Murdmaa, Charles Linehani, Thomas Lehmeni ja Xavier Le Roy'ga. Olles 1996 – 2001 Eesti Rahvusooperi balletitrupi liige, tegi ta lühietenduse “Elus jääb palju asju nägemata ju muidu ka”. Tema esimene sooloetendus esietendus 2001. aasta alguses. Tänapäeval võib Mart Kangrot pidada Eesti tuntuimaks kaasaegse tantsu kunstnikuks. Tema uue trio maailmaesietendusele järgnevad MART KANGRO ERI raames ka tema eelnevad etendused.

* - 31.01 etendusele järgneb vestlus kunstnikega

idee: Mart Kangro
koreograafia ja esitus: Krõõt Juurak, Mart Kangro, Manuel Pelmus
valgus ja tehniline teostus: Kalle Tikas, Mart Kangro
kaasprodutsendid: Kanuti Gildi SAAL ja THEOREM, EL Kultuur 2000 programmi toetusel
koostöös: National Dance Center Bucarest, TANZNACHT BERLIN 2004
kestus: 55’
pilet: 50/90

oof