kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


29.05 / 19:30

KATRIN ESSENSON & MARI SAVITSKI
´Sündmuste Horisont´

Kuidas lähendada teooriat praktikale, nii et kumbki sellest ei vaesuks? …kuidas leida artikuleerides eristamatuse punkte erinevate vahel: poeesia ja proosa, kujutis ja mõte...?
Etenduse teemad varieeruvad seinast seina, laest lakke, põrandast põrandasse?…ning on rohkem või vähem seotud performatiivsuse mõistega. Erinevustele vaatamata võib seda kõike väikest viisi koondada mõiste alla ´sündmused´. Sündmus kui miski, mille üle saab otsustada alles pärast selle toimumist...Sündmus seegi, et laval on kaks tantsijat.

Katrin Essenson on tantsuetendusi loonud alates 1998.aastast. On lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia erialal, hetkel on pooleli magistriõpe Eesti Kunstiakadeemia interdistriplinaarsete kunstide erialal. Tema töid on esitatud erinevatel tantsu- ja kunstifestivalidel Eestis, Saksamaal, Hollandis, Sloveenias, Itaalias, Prantsusmaal jne.

Mari Savitski on õppinud balletikoolis 'Fouette' ja New Yorgi Joffrey Ballet School'is. Töötanud tantsuteatris 'Noor Eesti Ballett Fouette' ning Vanemuise teatris balletisolistina. Mari on võitnud  mitmeid preemiaid ravusvahelistelt balletikonkurssitelt.

idee: Katrin Essenson
teostus, koreograafia, esitus: Mari Savitski, Katrin Essenson
kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL
toetaja: Eesti Kultuurkapital
kestus: 40’
õhtu pilet: 50/90

xfg