kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


sp


Vahel märkab pärast etendusi nii Kanuti Gildi SAALis kui ka mujal, kus kaasaegset tantsu näeb, publiku silmis mingit ebalust. Tihti on jääb mulje, et inimesed ei saa lavastustele “konksu taha”, ei oska enda jaoks sõnastada, kuidas see neile mõjub. Isegi siis, kui meeldis.

Just sellepärast ongi Kanuti Gildi SAAL välja mõelnud uue vestluste sarja “Suud puhtaks”, mille raames kaks kunstidega (aga mitte ehk tingimata just kunstidega) seotud intelligentset inimest vestlevad omavahel tantsust. Kuidas nad seda vastu võtavad? Millised mõtted tekkivad? Mille poolest erineb tantsulavastuste vastuvõtte vastuvõtust teiste etenduskunstide puhul? Kas tants on segasem või konkreetsem kui mõnu muu kunstivaldkond? Milliste sõnadega neid muljeid kirjeldada? Kõik selleks, et püüda jõuda mingi tantsust kõnelemise keeleni. Ja muidugi selleks, et kuulda nende inimeste kogemusest.

27.jaanuaril, püüavad lavastaja Mart Koldits ja ajakirja TeaterMuusikaKino peatoimetaja Madis Kolk leida sõnu, millega väljendada oma kogemusi tantsulavastustest. Vestlust juhib Kanuti Gildi SAALi dramaturg Laur Kaunissaare. Järgmine sarja õhtu saab teoks 19.veebruaril kui vestlevad Mart Kangro ja Ott Karulin.

Mart Koldits lõpetas 2004. aastal EMTA Kõrgema Lavakunstikooli lavastajana. 2008. aastani töötas Tallinna Linnateatris. Olulisi lavastusi: Pelevin “Tðapajev ja Pustota”, Kafka “Metamorfoos”, Orwell “Loomade farm”, Mroþek “Rätsep”, Stoppard “Hüppajad”, Vilde-Pelevin “Proffet”. 2008. aastast töötab Von Krahli teatris. Osales projektis “Kas on elu pärast kapitalismi?”.

Madis Kolk on lõpetanud Tartu Ülikooli teatriteaduse osakonna. Töötanud kirjandusala juhatajana teatris Ugala. 2003. aastast ajakirja TeaterMuusikaKino peatoimetaja. Avaldanud teatrikriitikat mitmetes Eesti väljaannetes.

Sissepääs tasuta!

Järgmised üritused:
N / 19.02 / 19:30 Mart Kangro & Ott Karulin
E / 09.03 / 19:30 Maarin Ektermann & Märt-Matis Lill
T / 12.05 / 19:30 Ene-Liis Semper & Anders Härm