kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


25+26.04 / 19:30

Jo Stromgren Kompani /NOR/
`THE ORCHESTRA´        MAAILMA ESIETENDUS

ghdm

ORKESTER
Popmuusika orkestri jäänukid kannatavad sügava pohmelli all kuskil Soome sügavates metsades. Laulja on nad hüljanud soolokarjääri nimel suures linnas ja orkestril ei jää muud üle kui oodata ja loota tema tagasituleku peale. Aga rongid muudkui mööduvad, kõlades kord korralt üha õõvastavamalt. Raha on otsa saanud, pudelid on tühjad ja köit pole käepärast. Muusika on surnud ning elu vaikuses pole midagi väärt. Ja siis äkki üks rong peatub...

fdgn

ETENDUSEST
Põhja jõudmine võib osutuda peamiseks pöördepunktiks seda kogevatele inimestele, mille käigus masendavas madaluses sageli taasavatakse olulised väärtused.
Käesolev etendus püüab illustreerida seda hetke. Popmuusika maailma peetakse pealiskaudseks ning tavaline bändi laialiminek on haletsusväärne sündmus. Aga mis siis kui pealiskaudse tõlgenduse purustamine viib millegi tõeliselt eksistentsialistliku avastamiseni? Selleni, et muusika on muusikutele eluliselt oluline. Millegi väljendamine võib osutuda olulisemaks kui vajadus süüa, magada või seksida? Popmuusika raames pole vast kõige sobivam puudutada eksistentsialistlikke teemasid kuid see võib osutuda parimaks viisiks esile tuua mõningaid üldinimlikke mehhanisme.
Teatud tasemel püüab etendus näidata pilti inimestest kes avastavad kui oluline neile on see mida nad teevad, mis on tänapäeval kohati üsna haruldane. Keelena kasutatakse abstraktset keelt, mis sarnaneb Soome keelele, tekitades nii eheda kohaliku seose.
Tegemist on pseudo-autentse mänguga, mis kasutab teatri loo jutustamise võtteid kahjustamata samas teiste kasutusel olevate etenduskunstivaldkondade lisaväärtusi.
See meetod on Jo Stromgren Kompani vajakujunenud kaubamärk. Käesolev etendus on jätkuks tervele reale olematu keelega etendustele.
Muusika valik baseerub Soome popmuusikal aastatest 1950-70, periood mil see muusika oli paatoslik ja kvaliteetne. Meloodiad, seaded ja tekstid rõhutavad muusika kui elu ülespuhutud kõrgustesse tõstja rolli. Soome muusika on rahvusvaheliselt suhteliselt tundmatu žanr, seda küllap keele ja geograafilise asukoha tõttu. Soome asub kaugel põhjas, on üsna väike ja oli sel perioodil ka ohtlikult lähedal Nõukogude Liidule. Ajal, mil rahvusvahelise tähelepanu tõmbamine polnud just kõige targem tegu. Osa muusikast kõlab originaalis, aga enamus helidest ja muusikast esitatakse kohapeal. A capella seadeid neljale häälele saadab täielik 2 oktaviline pudelite orkester koos samaväärse veiniklaaside komplektiga. Varjatud mikrofonide asetus garanteerib nende küllaltki delikaatsete „instrumentide” küllusliku valjuhäälse heli.
Etendus sisaldab näitlemist, tantsu ja elavat muusikat. Järgides eepilist loo jutustamise traditsiooni eristub antud etendus oma abstraktse keele ja assotsiatsioonide loomisviiside poolest nii kindlates situatsioonides kui ka visuaalses seades.
Kompanii repertuaar on osutunud mõistetavaks hoolimata igasugustest geograafilistest ja kultuurilistes piiridest.

dgh

Lavastus, koreograafia, rekvisiidid: Jo Stromgren
Esitajad: Ulla Broch, Gunhild Aubert Opdal, Ingri Enger Damon, Hanne Gjerstad Henrichsen
Kostüümid: Catrine Gudmestad
Muusika: Soome poplood aastatest 1950-70
Helikujundus: Lars Ardal, Ken Ruben Theodorsen
Valguskujundus: Stephen Rolfe
Valgustehnik: Lise Risom Olsen, Leila Berg
Helitehnik: Ken Ruben Theodorsen, Hans Jaran Skogen
Fotograaf: Knut Bry
Produtsent: Jo Stromgren Kompani
Norra kaasprodutsendid: Norwegian National Theatre, Bergen International Festival, BIT Teatergarasjen, Riksteatret
Kestus: 65´(ilma vaheajata)
Norra esietendus: Bergen International Festival, Juuni 2007

Tallinna etendusi toetavad:   tyu    ghm

Piletid eelmüügist hinnaga 125.- (sooduspilet) ja 190.- müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ning internetis www.piletilevi.ee või www.piletimaailm.com kuni 13.aprillini.
Alates 14.aprillist pileti hind 150.- (sooduspilet) ja 225.-.

ghm