kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


R / 24.10 / 22:00

bnm

KARMEN ONG / LEELO ´Adiemus´

Mitmeid kogumikke sisaldavat etno-klassikalist mammut-teost ´Adiemus´ kirjutades on inglise nüüdishelilooja Karl Jenkins teksidena kasutanud enda välja mõeldud keelt, et esiplaanile pääseks vokaalide ja konsonantide kokkukõla, mitte sõnade tähendused. Algselt mõeldud ühele naishäälele, on teos nüüdseks saanud populaarseks eeskätt naiskooride seas.

Eesti Naislaulu Seltsi üle-eestiline neidudekoor ´LEELO´asutati 1996.a. Kooris laulavad noored neiud pea kõikidest Eesti maakondadest ja suurematest linnadest. Neidudekoor on esinenud edukalt ka rahvusvaheliselt. Raul Talmar on tuntud koorijuht, kes on ´Leeloga´ töötanud alates 2001. aastast. Hetkel laulavad tema käe all Segakoor ´Noorus´ ja TTÜ Akadeemiline naiskoor. Eesti Kooriühing valis Raul Talmari 2007. aastal Aasta dirigendiks. Tantsuteater TEE KUUBIS loodi aastal 2005 Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna tudengite, vilistlaste ja õppejõudude poolt. Nende kohaspetsiifiliste etenduste sari tõi teatrile 2006. a. ka Philip Morrise Eesti kaasaegse tantsu läbilöögi auhinna ning Mait Agu nimelise preemia. Paukenfest – 2000. aasta festivalil ´Pauken´ asutatud löökpillikvartett. Ansambli tuumiku moodustavad Anto Õnnis ja Vambola Krigul. Hiljem liitusid nendega Lehar Kaustel ja Madis Metsamart. Urmas Lattikas on eesti helilooja ja džässpianist. Lõpetas 1974 Tapa MK klaveri erialal ja 1986 Eesti Muusikaakadeemia kompositsiooni erialal. Täiendas end 1990 Bostonis, Berklee Muusikakolledžis kompositsiooni ja džässklaveri erialal. Kaastegev paljudes muusikalistes projektides. Tanel Klesment – tuntud Eesti klassikalise muusika helirežisöör.

dd

helilooja: Karl Jenkins
lavastaja ja koreograaf: Karmen Ong
dirigent: Raul Talmar
hääleseadja: Leelo Talvik
esitajad: neidudekoor Leelo, Tallinna Ülikooli tantsuteater Tee Kuubis, löökpillikvartett Paukenfest, Urmas Lattikas ja Tanel Klesment
kestus 45’
pilet: 75/125.-