kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


24.03 / 19:30

Marten Spangberg
‘HEJA SVERIGE’

dghmm

Oma uues soolotöös ´Heja Sverige´ (Hep Sweden) võtab Marten Spangberg ette kahekordse ilmumise riski, juhindudes tervest reast töödest, mis otsivad etenduses nii nähtavat kui tunnetatavat. ´Heja Sverige´ paigutub tantsu tekke eelaimdusse, väljenduse ja vormi vahele. See on tants keha piires, mille kompositsiooni ja geomeetria määrab väline otsustaja.
´Heja Sverige´ on ainulaadne tants, millele pole võrdset. See on nahatants, mis üllataval moel tabab salajaste faktide liikumisi, asjade kujunemise tundmatuid faase.

Marten Spangberg´i, performance kunstnik/kirjanik/kriitik, töö on intellektuaalselt välja kutsuv, kontseptuaalselt motiveeritud, alati norme ja struktuure küsimärgi alla seadev, milles tants annab võimaluse teistmoodi mõtlemiseks. Marten Spangberg elab ja töötab Brüsselis, Berliinis ja Stockholmis.
Spangberg´i tööd lavastaja-koreograafina ulatuvad soolodest suuremate lavastusteni, nagu näiteks tellimustööni Frankfurdi Balleti juures. Spangberg on ka Fame International´i asutajaliige ja koos Christine de Smedt´iga on nad loonud Les Ballets C de la B: 9x9 ning Xavier Le Roy töös ´Project´ on ta esineja.
Viimastel aastatel on ta esitanud oma soolotööd ´Powered By Emotion´ edukalt mitmel pool Euroopas. 2005.a. detsembris esietendus tema uus töö ´Hep Sweden´ Stockholmis,
Moderna Dansteatern´is.

idee/kontseptsioon/esitus: Marten Spangberg
muusika: Jan Johansson, Nina Simone
video: Tor Lindstrand
tänud: Mette Ingvartsen
toetajad: Swedish National Council for Cultural Affairs, Arts Grants Committee, Cultural Council of the City of Stockholm
etendusi Eestis toetab: Rootsi Saatkond Tallinnas ja Kultuurkapital
kestus: 45´
pilet: 70/120

* 23.03 saab Marten Spangberg´i etendust ‘HEJA SVERIGE’ näha Tartus Genialistide Klubis

ry

PRESS:
---------------------------------------------------------------
BALLET INTERNATIONAL:
(...) Kuigi ta pole tantsija moodigi nagu enamus tõelisi lavatähti – nagu Sarah Bernard või Freddie Mercury – siis sellest hoolimata ta teab kuidas publikut kaasa haarata ja rahuldada.
Kullakallis Marten jätka samas vaimus, Rootsi vajab sind hädasti!
--------------------------------------------------------------------
FRANKFURTER RUNDSCHAU:
(...) Marten Spangberg sai sellega jälle hakkama. Ma olen lihtsalt hämmingus, millest see mees küll tehtud on? Ei mingit meisterlikkust ega täiuslikkust ja sellest hoolimata saab ta sellega hakkama.

sreg