kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


23.04 / 19:30
hypekas logo


SANDRA Z + RENATE VALME + JANE RAIDMA + LIINA-KARINA MIKKOR + KRISTA KÖSTER

Seekordse hypeka sarja õhtul on kavas viie kodumaise naiskoreograafi väga eripalgelised tööd.
Inglismaal Dartington College of Arts’is õppiva Sandra Z-i ´CIRQUE DU SOLITAIRE´ koosneb soolodest, mida ta õppis oma eelmisest lavastusest ´ALKUS´. Tantsib Mari Põldre.
Krista Köster on tuntud ProDance stuudio vedajana.
Liina-Karina Mikkor on Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna teise kursuse tudeng ning tema dueti aluseks on A. Strindbergi "Preili Julie". Tegevus lähtub näidendi tekstist, lugu on lihtne- naine, mees ja suhted. Välditakse pantomiimi ja teksti verbaliseerimist. Esitavad Maarja Pärn ja Mihkel Ernits, muusika- Liisa Hirsch. Jane Raidma on lõpetanud Tallinna Balletikooli, õppinud Martha Grahami tantsukoolis ja Limon Instituudis ning Steps koolis New Yorgis ning hetkel on TLÜ koreograafia osakonna tudeng. Ta on tantsinud Estonia teatris ning Saksamaa ja USA tantsutruppides.
Renate Valme pakub seekord publikule lühilavastuse ´Dreek´ stuudio inimestega.

jlö


hypekas on etenduste sari, mis toimunud Kanuti Gildi SAALi loomisest alates. hypekas pakub noortele (ja mitte ainult) koreograafidele võimaluse katsetada oma ideid ning publikule ainulaadse võimaluse tutvuda Eesti tantsukunsti tulevaste tegijatega. 2007. aastal on sarja toetajaks ka Hansapanga ´Tähed särama´ projekt.

fgh