kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


23.01 / 19:30

jlö

JASPER ZOOVA
´Parallel Euro´
(2007)

´Parallel Euro´ räägib visionäärist presidendi kõne vormis müstilisest Paralleel-Euroopa riigist. Iseloomulikud on siin eraldi pangad meestele ja naistele, tuumapommi-kultusega tegelev katolik-anarhistlik kirik ja mälukristallidega tantsivatest sipelgatest moodustuv elus kompuuter.

idee ja rezii: Jasper Zoova
animatsioon: Elisabeth Salmin
muusika: Martin Pedanik
tehnika: joonisfilm
kestus: 4´

dfg

´Armastuse barrikaadidel´ (2006)

´Armastuse barrikaadidel´ pilastab humoristlikus vormis lastepornograafia ja sublimatsiooni teemat.

stsenaarium, rezii, animatsioon: Jasper Zoova
hääl: Ena Kõrv
järeltootmine: Elisabeth Salmin
tehnika: joonisfilm
kestus: 5´

dfgd

Jasper Zoova (s. 1975) alustas scratchvideotega üheksakümnendate keskpaigas. Töötanud VJ-na (rühmitused ´Dream maschine´ koos Max Trepeega / ´Nervous cowboys´ koos Kiwaga). Teinud ka kaks pikemat antropoloogilist eksperimentaalfilmi – ´Rock’n’rolli lapsed´ (1999) ja ´Trip for the smile´ (2000). 2002. aastal alustas joonistuste vormistamist liikuvateks piltideks. Iseloomulik on minimalistlik, äärmusliku lihtsuseni taandatud joon ja brutaalsed kahe-freimi-luubid.


MARGIT SÄDE / Moody Artists Production
´Failing Files´

Moody Artists Production (Tujukate Kunstnike Produktsioon) on Reykjaviki Kunstikoolis sündinud animatsioone loovtootev rühmitus, mille eestvedajaks on Margit Säde. Rühmituse liikmeteks saab pidada peale anonüümsete pliiatsite, kääride, ja A4 veel arvutiekraani, mis funktsioneerib kõikide erinevate mõjutavate võrgustike kohtumispunktina.
Moody Artists Production tegeleb oma loomingulises tootmisprotsessis peamiselt kujundite taaskasutuse ja konteksti peapeale pööramisega. Moody Artists Production usub, et produktsiooni järgsed ajad on tarbimismeelsed ajad ning iga autor on suur tähenduste tootja.

Teisele Korrusele valitud palad Moody Artists Production filmist ´Failing Files´ toovad Teieni igapäevase meelelahutussõltuvuse naeru ja pisarad.

tehnika: lamenukk
kestus: 2´

dfg

TAAVI PIIBEMANN
´Peategelased´
(2007)

´Peategelased´ räägib kompresseeritud fotofilmi vormis Eesti Nokia leidmisest eestlastest enestest. Loosse on segatud EELK, Endel Lippmaa ja eesti kuningad.

Taavi Piibemann, filoloogse taustaga vabakutseline fotograaf ja kirjutaja lõpetas filmiga 2007. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli fotoosakonna.

´Peategelaste´ valmimist toetas knowjõuga Art Security, madala profiiliga kõrgelennulise Poola turvafirma Eesti haru
tehnika: fotofilm
kestus: 8´

dfg

õhtu pilet: 19.-

´Teise korruse filmid´ on Kanuti Gildi SAALi filmisari, mille eesmärgiks on tutvustada filme, mis ei mahu kinosaalidesse. Sarja kuraatoriks on Tencu ning linastused saavad teoks Kanuti Gildi SAALi teise korruse koridoris alates 2006.aastast. Teise korruse filme toetab SAKU.
NB! Filmi näitamise soovist teatada aadressil tkf @ tants.ee

ujhgc