kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

22+23.11 / 19:30

Juudi Kultuuri Festival "Ariel" esitleb:
LEA AVRAHAM & BNEI TEMAN GROUP

Juudi Kultuuri Festival „Ariel“ (kunstiline juht Jaan-Eik Tulve) pakub Kanuti Gildi SAALis erakordse kontserdi, kus kõlavad jeemeni ja iisraeli naise laulud Lea Avraham’i esituses ning jeemeni meeste laulud Bnei Teman Groupi esituses.

Juudid asusid elama Jeemenisse (heebrea k. Teman) Saalomoni templi hävitamise tagajärjel ca 2400 aastat tagasi. Kuna ajaga nende assimileerumine jäi tähtsusetuks, võib nimetada Jeemeni juudifolkloori kõige säilinumaks muistsest ajast.
Jeemeni juutide kombes on, et naised ja mehed laulavad erinevaid laule. Ja koos laulda on nendele keelatud. Naiste laulud on nagu ikka elust ja armastusest. Mehed laulavad enamasti laule Toora tekstidele. Meeste laulud on koondatud klassikalisse laulikusse – Diwan.
Tuntud Iisraeli tantsija, koreograaf ja laulja, Iisraeli etnilise muusika Grand Old Lady Lea Avraham toob lavale laule, mida ta eluajal oma emalt oli õppinud. Meeste laule esitab kvartett Bnei Teman Group, kus on koos mitteprofessionaalsed muusikud, kes pühendasid ennast Jeemeni juudifolkloori säilitamisele.

Korraldaja: II Juudi Kõrgkultuuri Festival

Lea Avrahami võid kuulata:
http://www.israel-music.com/lea_avraham/neve_midbar-oasis/
 
Bnei Teman Group
http://www.bh.org.il/Music/catalogue.aspx
(Plaat on Ahavat Hadassa.)