kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


22+23.04 / 19:30

Sümpoosion RÄÄGIME TANTSUST:
KUNSTNIKU VASTUTUS JA KVALITEET KUNSTIS

Juba kolmandat aastat korraldab Kanuti Gildi SAAL sümpoosioni, kus keskendutakse lavakunsti küsimustele. Arutelude eesmärgiks on sisulise, loova arutelu elavdamine (tantsu)kunsti teemadel. Esimesel aastal tekitasid ägedaid arutelusid tantsukunsti identiteedilised probleemid. Tants ei ela aga omaette, isoleeritud maailmas ning seetõttu sai kohe selgeks, et esiletõstetud küsimused olid aktuaalsed ka teistele lava- ja visuaalkunsti valdkondadele. Aasta tagasi olid teemadeks – alastus laval ja provokatsioon kunstis.
Seekord viskame õhku taas kaks teemat – kunstniku vastutus ja kvaliteet kunstis.

22.04 KVALITEET KUNSTIS
Alustame teemaga, mis teoreetikutele ja praktikutele kõneainet pakkunud taas just viimasel ajal – kas kunsti saab hinnata ja mõõta? Miks on seda vaja? Kellele on seda vaja? Kui ei saa moodustada TOP 10-t, siis kuidas me teame mis on kvaliteetne?
Nagu ikka, kutsume ettekannetega kohale nii praktikud kui teoreetikud. Ettekanded: Indrek Saar; Laur Kaunissaare; Andres Noormets; Berk Vaher. Moderaator Mihkel Raud

23.04 KUNSTNIKU VASTUTUS
Kolmapäeval liigume edasi ka juba ammuse aruteluteema juurde ühiskonnas – kunstniku vastutus. Mis on selle mõiste olemus? Kelle või mille ees vastutus võiks tekkida? Miks ajalooliselt tekib ikka ja jälle erinevates ühiskondades see küsimus? Kas võimalik vastutus tiivustab kunstnikku või kärbib tegutsemistahet?
Teemat oleme lahti rääkima palunud nii praktikud kui teoreetikud – ettekanded: Rael Artel; Reet Aus; Krõõt Juurak; Jan Kaus. Moderaator Taavi Eelmaa.

Osalejad ja ajakava täpsustub.
toetab: Kultuurkapital
tasuta!

kgs