kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


22+23.02 / 19:30

Club guy & roni / NYYD Ensemble
Myrrh and Cinnamon

´Myrrh and Cinnamon´ on kontsert-etendus, mis on inspireeritud Piiblist pärinevast Saalomoni Ülemlaulust, mis räägib nii jumalikust kui maisest armastusest ja tarkusest, ning nelja eesti kaasaegse helilooja loomingust.
Koreograafide Guy Weizman’i ja Roni Haver’i etendus ’Myrrh and cinnamon’ on loodud nelja Eesti helilooja - Arvo Pärt, Märt-Matis Lill, Lepo Sumera ja Erkki-Sven Tüür - muusikale ja Eesti gastrollidel on esitajaks NYYD Ensemble. ´Myrrh and Cinnamon´ esietendus 2004.aasta oktoobris Groeningenis toimunun festivalil ’Arvo Pärt Festival: ¯stonishing music’. Esietendus toimus koos Hollandi Prime Orkestraga. Vahepeal on juba jõutud külalisetendusi anda mitmetes Hollandi ja Saksamaa linnades.
Groninigen’i tantsukompanii Club guy & roni on noor ja tõusvas joones liikuv trupp, kes võlub publikut väga füüsilise, kiireloomulise, täpse ja teatraalse tantsukeelega.

NB! 25.+26.02 / 19:00 toimuvad etendused Tartu Sadamateatris

Kontseptsioon ja koreograafia: Guy Weizman ja Roni Haver
Tants: Jens Daele, Roni Haver, Päär Pärenson, Eva Pusschendorf, Yvonne Weschke ja Sara Wiktorowitz
Muusika: Erkki-Sven Tüür "Symbiosis" (1996); Erkki-Sven Tüür "Motus I" (1998), esiettekanne Eestis; Lepo Sumera "Pala aastast 1981"; Arvo Pärt "Aliinale" (1976); Märt-Matis Lill "Spots of Fire in the Dark" (2004), esiettekanne Eestis
Muusika esitus: NYYD Ensemble: Mihkel Peäske (flööt), Jana Peäske (klaver), Madis Metsamart (löökpillid), Juta Õunapuu (viiul), Mati Lukk (kontrabass). Kunstiline juht: Olari Elts
Kunstnik: Ascon de Nijs; Valguskujundus: Wil Frikken
Kostüümid: Roni Haver, Ascon de Nijs, Eva Puschendorf
Muusikanõunik: Frits Selie (Prime); Dramaturg: Veerle Van Overloop
Tehniline teostus: Tuuk van der Tuuk, Wil Frikken
Fotod: Karel Zwaneveld
Graafiline disain: Peter de Kan
Produtsent ja illustratsioonid: Pol Wijnberg; Publicity: Marjan Moes
Eesti tuuri korraldaja: Kanuti Gildi SAAL / 2.tants koostöös NYYD Ensemble’iga

club01
'Myrrh and Cinnamon´ on Grand Theatre Goningen produktsioon. Kaasprodutsent: Stichting Prime. Toetajad: Counsil and Province of Groningen, Fund for Amateur Art and Performing Arts, the VSBfund, Association of Venues for New Music.
Eesti tuur saab teoks tänu järgmistele toetajatele ja partneritele: Thinking Forward, Hollandi EL presidentuuri kultuuriprogramm 2004; Tallinna Kultuuriväärtuste Amet; Kultuuriministeerium; Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond; Eesti Muusikaakadeemia; Hotell Tartu ning SOKOS Hotel Viru.
Thinking Forward on Hollandi Välisministeeriumi ning Hollandi Hariduse-, kultuuri- ja Teaduseministeeriumi programm, mida rahastavad Fund for Amateur Art and Performing Arts ja Mondriaan Foundation.
Piletid: Tallinnas 90/190.- ning Tartus 70/170.-

club02