kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

29.04 ja 1+2+3.05 ja 5+6.05 / 19:30

Sasha Pepeljajev & teatritrupp APART /Moskva/
‘UKSED’ /ESIETENDUS!/

Visuaalne teater 7 tantsijale ja 8 uksele. Pühendatud Daniil Harmsi 100.sünniaastapäevale ning põhineb Daniil Härmsi erinevate tööde tekstidel ning piltidel.


Inimesi ümbritseva ruuni korraldamiseks on mitmeid mooduseid. Etenduses “Uksed” vähendasime neid kahele – tants ja uksed. Tantsukunst põhineb üldiselt keha ja ruumi konfliktil ning lepitusel, “uksekunst” on peidetud igapäevasesse kasutusse.
Tegelikult on Uks väga tähtsaks objektiks nii materiaalses maailmas kui hingelises universumis. Märgina ning sisse/välja transformatsiooni võimaldava vahendina, saadavad uksed meid kogu elu – alates hetkest, mil lapsena meie pikkus uksepiidale sälguna märgitakse ning seejärel läbi sisse ja välja hiilimise, värvimise ja lõhkumise, armsamate külastamise kuni viimase passikontrollini taeva piirivalve poolt.
Me ei saa ka ignoreerida fakti, et uks on aja mõõtja mitte ainult siis kui me seisame suletud ukse taga oodates luba sisenemiseks, vaid ka näiteks metroos, kus uksed lubavad läbi osa inimmassist sõltuvalt hooajast ja päikese kõrgusest. Niisiis me üritame tantsida ustega või laste neil ise tantsida, me korjame kokku ruumi osakesi, mis on tekitatud uste poolt; me kivistume nende ees või lööme need lahti …


Teatrigrupp APART jätkab ja arendab Kineetilise teatri kunstilisi otsinguid ja ideid. Kineetiline teater tegutses Moskvas aastatel 1994-2004. Kineetilise teatri etendusi on aastate jooksul näidatud kogu maailmas.
Teatrigrupp APART on vabade kunstnike ühendus, kes on huvitatud mittekommertslikust ning mittetavapärasest teatrist. Trupi kunstiline kreedo põhineb mõnedel liikumistel: inimkeha liikumine, objektide liikumine, ruumi liikumine, mõtete liikumine inimkehas asuvas ajus, mis on ümbritsetud objektidest ruumis ning mis on juba kord liikuma seatud. Kõik need liikumised võimaldavad trupil suurendada oma ampluaad väljapoole teatri mainstreami - alkeemikute aladele, kus nad püüavad omavahel segada teatri, klounaadi ja tantsu elemente uue aine leidmise lootuses.
Korduvalt oma trupiga Eestis esinenud Sasha Pepeljaev on siin teinud mitu lavastust – Von Krahli teatris 1998. aastal “Kodanikud!” ja 2003. aastal “Luikede järve” ning Lavakunstikooli tudengitega Anton Tšehhovi “Kolme õe” moderniseeritud versiooni. Koos Peeter Jalakaga pärjati neid „Luikede järve“ eest väärika New Yorgi BESSIE tantsuauhinnaga.
Pepeljaev on lõpetanud Moskva Riikliku Ülikooli keemia (!?) erialal. Töötanud aastaid Moskva underground draama ja miimi teatrites lõpetas ta  GITIS-es Anatoli Vassiljevi draamakursused.
Tema töid on iseloomustatud järgmiste sõnadega: “avangardteatri totaalne kogemus”; “hingemattev, koos seguga populaarsest ja avangardsest, relvitukstegev mängulisus ja jääkülm ekspressionism”.


kontseptsioon, koreograafia, kujundus: Sasha Pepeljajev
tantsijad: Tatjana Gordeeva, Olga Tsvetkova, Helen Reitsnik, Alisa Shnaider, Sasha Pepeljajev, Ilja Shaburov, Stas Shmelin; osaleb ka Kreete Tarmo
muusika: Andrey Sizintsev, Aphex Twin
kostüüm: Alina Korsmik, Reet Aus
animatsioon: Olga Tsvetkova
tehniline juht: Enar Tarmo
valgus: Kalle Tikas
management: Elena Tupyseva
kaasprodutsendid: TSEH Festival (Moskva); Kanuti Gildi SAAL
toetajad: Ford Foundation Russia; Eesti Muusikaakadeemia ja Kultuurkapital
kestus: 90’
piletid: 80/170
       

doors