kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


19+20.04 / 19:30

RÄÄGIME TANTSUST
sümpoosion
ALASTUS + PROVOKATSIOON LAVAL

Juba teist aastat korraldab Kanuti Gildi SAAL sümpoosioni, kus keskendutakse tantsu- ja lavakunsti küsimustele. Veidi enne Rahvusvahelist tantsupäeva on meie meelest sobilik aeg rääkida ühest noorimast, progressiivsemast ja kiiremini arenevast kunstiliigist – kaasaegsest tantsust. Ja seda eesti keeles. Aasta tagasi tekitasid ägedaid arutelusid tantsukunsti identiteedilised probleemid. Tants ei ela aga omaette, isoleeritud maailmas ning seetõttu sai kohe selgeks, et esiletõstetud küsimused olid aktuaalsed ka teistele lava- ja visuaalkunsti valdkondadele.
Sellel korral on õhku visatud kaks teemat – alastus laval ja provokatsioon.

Neljapäeval (19.04) alustame teemaga, mis kriitikutele ja publikule kõneainet pakkunud palju aastaid – miks kaasaegses tantsus ja tegevuskunstis näeb laval nii tihti alasti keha? Kas alastus on märk millestki? On see lihtsalt enesepaljastus? Tähelepanu tõmbamise vahend? Publiku ehmatamise vahend? Miks seda siiski tehakse?
Praktikustest oleme palunud kõnelema Krõõt Juuraku, Ene-Liis Semperi ja Linnar Priimäe. Laval alastioleku ajaloost räägib tantsu-uurija Heili Einasto.

Neljapäev, 19.aprillil – alastus laval
19:30 – Krõõt Juurak
19:50 – Heili Einasto
20:10 – 20:20 vaheaeg
20:20 – Linnar Priimägi
20:40 – Ene-Liis Semper
21:00 - arutelu

Reedel (20.04) liigume juba palju laiahaardelisema mõisteni kunstis ja kultuuris üldse – provokatsioon.  Kas provokatsioon on olnud alati kunstnike töövahendiks? Mis asi on provokatsioon? Kas see on edasiarendav või tagurlik? Kas tänapäeva inimest kõnetavat kunsti ilma provokatsioonita üldse teha ei saa?
Taas oleme teemat lahti rääkima palunud nii praktikud kui teoreetikud. Oma vaatenurga avaldab filosoofiaprofessor Tõnu Viik.

Reede, 20.aprillil – provokatsioon kunstis/laval
19:30 – Marco Laimre
19:50 – Ilmar Raag
20:10 -20:20 vaheaeg
20:20 – Mart Kangro
20:40 – Tõnu Viik
21:00 – arutelu, mida juhib Andres Noormets
Osalemine on tasuta.                                                                                            ghm

PRESS:
Alasti tantsijad: kas puhas kunst või paljas provokatsioon? Merit Kask...
Krõõt Juurak: ei riides ega alasti, nii riides kui alasti...