kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

Reedel, 18. novembril ja laupäeval, 19. novembril kell 19.30

GOB SQUAD
´Super Night Shot´


Gob Squad töötab kollektiivselt ilma kunstilise juhi, kontseptsiooni, disaini, kavandamise ja oma tööde etendamiseta. Grupi põhiliikmed on Sean Patten, Berit Stumpf, Sarah Thom, Simon Will, Bastian Trost ja Johanna Freiburg. Teisi kunstnikke kutsutakse töötama eraldiseisvate projektidega. Super Night Shot´i jaoks ühineb Gob Squad´iga performance´i ja videokunstnik Elyce Semenec ja näitleja Laura Tonke ning heliinsenerid Sebastian Bark ja Jeff McGrory.
Assistent Nina Tecklenburg
Tootja: Eva Hartmann
Valminud Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Plaz Berlin´i tellimusel ja Arts Council of England East Midland´i toetusel.
Etendust Tallinnas toetavad Briti Nõukogu ja Goethe Instituut.

Ma tahan end tunda tähtsana.
Vähemalt hetkeks tahan ma end tunda erilisena
Ma ei taha sulanduda massisse – ma tahan silma paista
Ma tahan et mind tähele pandaks.

Tahaks punast vaipa, vihmavarju oma pea kohal, mis kaitseks mind vihma eest ja välkudega klõpsivate paparazzide eest. Ma tahan parimat lauda restoranis. Ma tahan parimat veini ja seda, et peakokk mulle aitäh ütleks selle eest, et ma seal söömas käin. Ma tahaks inimesi, kes imestaksid, et kes ma olen.
Ma tahan, et mind viiakse ära kiirabi… ei politseiautoga…
Ma tahan, et ma oleks käeraudadega politseiniku külge pandud. Ja ta peab olema pikk ja ilus.
Ma tahan, et mind läbi otsitaks, enne kui ma autosse istun.
Ma tahan, et suur hulk möödujaid peatuksid ja oleksid šokeeritud, kui politsei leiab mult narkootikume – ei, ei… leiab relva.
Ma tahan haukuvat politseikoera – Saksa lambakoera.
Ma tahan et vaatajad mõtleksid, et ma olen eriti raske tüüp, keegi kellega peab arvestama, mässaja, üksiklane, eksinud nooruk – ei – ma olen meelt muutnud ja tahan arvata, et ma olen armukade armastaja, kes on just sooritamas kiremõrva…
Rikas armukade armastaja, endast väljas ja võimetu varjama oma emotsioone, mida ma olen aastaid alla surunud.
Ma tahan et inimesed hoiaks mind tagasi, kui ma vastu hakkan.
Ma tahan võitlust aegluubis, sireene, siniseid vilkuvaid tulesid…

Super Night Shot*
Vahetud videotripid teie linnatänavail

Super Night Shot on ühe tunni pikkune videosündmus mitmel ekraanil, mis on filmitud tund aega enne publiku saabumist. Filmil pole tehtud montaaži ja see luuakse nelja videokaamera abil nelja esineja poolt võõrustava linna tänavail. Filmis muutub linn filmilavastuseks, kohaks, kus sigaretikonid solgitorus on rekvisiitideks ja igaüks potentsiaalne lisajõud, sõber, armuke või vabastaja. See on film nende eludest, nende võimalus särada. Publik, kes ootab, et filmi vaadata, saab osatäitjaks filmi viimases stseenis, siis kui meie kangelased pöörduvad tagasi oma fantastiliselt missioonilt.

Tund aega enne seda kui publik etendusele tuleb, kohtuvad neli videokaameratega relvastatud Gob Squad´i tegelast ja käivitavad need samaaegselt. Kui kellad on sünkroniseeritud, kuulutavad nad oma manifesti militaarse täpsusega:

“…igaüks meist on lihtsalt üks miljonist, keda on kerge asendada ja kerge unustada, linnas, mis meid tegelikult ei vaja… aga ärge te muretsege… me muudame seda kõike … meil on plaan… sellel linnal on meid vaja ja see film olgu meie tunnistajaks…”

Asudes “sõtta anonüümsuse vastu” kaovad nad öhe tõestamaks, et “linn neid tõepoolest vajab”. Töötades pingelise ajalimiidi tingimustes (DV lindi pikkus), asub grupp täitma oma missiooni ja kaameraga oma maagiat püüdma. Ületama peab mitmeid takistusi – suudluse jaoks ekraanil tuleb leida tundmatu inimene. Korraldama peab PR kampaania ja kõige olulisem – kliimaksi jaoks peab leidma koha.

Teekond kulminatsiooni suunas täidetakse erinevate sekkumistega. Publik kaasatakse erinevatesse stsenaariumitesse. Vahel muutub film räpp-videoks, muusikaliks või äktšioniks. Viimased viisteist minutit eskaleeruvad filmiklišeede kogumiks ekraanisuudlusest traagilise hukkumiseni, autodega jälitamisest kuni kangelaste tervitamiseni, keda ootamatult tervitab ootav publik. Neli videokassetti sünkroniseeritakse koheselt ja mängitakse maha nii, et publik näeb kõiki nelja kujutist korraga. Helikunstnik miksib saundi laivis ja lisab kohati pintslitõmbeid filmide heliridadelt.

Super Night Shot on maagiline teekond läbi ühe, mitte liiga kauge linna öiste tänavate. Olles täis ootamatuid üllatusi, saab publikust kaasosaline filmis, mis pühitseb planeerimata kohtumisi võõraste vahel. Olles sageli koomiline ja liigutav, üritab Super Night Shot tõsta igapäevaelu banaalsused suurte blockbusterite glämmi ja glitteri tasandile . Peale õnnestunud esietendust Berliinis klassifitseerus Super Night Shot kümne parima 2003. aastal valminud etenduse hulka ja peab praegu oma sõda erinevates Euroopa linnades.

Super Night Shot on fi lm, mis kommenteerib meie suhteid urbanistliku keskkonnaga. Film, mis on samas nii maagiline kui ka banaalne, mis on ühtaegu produkt ja protsess. Film on samas esteetikas, mis arendati välja eelmistes Gob Squadi etendustes, nagu näiteks Were do you Want to Go to Die?, kus audiovisuaalkogemust punutakse kokku argielamusega ja vägagi emotsionaalsete performatiivsete elementidega. Mitme perspektiivi kasutamine on edasiarendus
nende hiljutisest show´st Room Service – Help Me Make It Through the Night. Selles näevad vaatajad nelja inimese elu erinevates hotellitubades läbi nelja suure monitori. Selline lavastuslik võte mitte üksnes ei loo võimalust spontaanseteks sündmusteks, vaid laseb vaatajal saada osa neljast reaalsest “teadvuse voolust”.

*Super Night Shot – eriline režiim videokaameratel, mis kasutab infrapunatundlikkust, selleks, et hämarates tingimustes saaks asju jälgida. Annab pildile dramaatilis-kummitusliku efekti.

squad