kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


17.05 / 19.30

fgn

Diplom 2008

MAARJA PÄRN

tantsijad: Helena Pihel, Kristiina Kapper, Rainer Järvela, Rauno Zubko jt.
juhendajad: Maria Goldsman, Kalev Järvela
kestus: 25´

Sisu osas huvitab mind peamiselt ikooni ja objekti suhe, pidevad ümberkehastumised popkultuuri klišeelikemasse rollidesse, püüan ka folkloorse tantsu juures mängulise käitumise, ambivalentsuse ja kindlate positsioonipiiride kadumisega astuda välja kinnistunud väärtustega süsteemist ja vaadelda, kuidas sümboolsuse lisamisega saab teada-tuntud koreograafia uue tähenduse kandjaks.

Maarja Pärn on tantsis enne ülikooli astumist Tartus H-Stuudios, ta on noore ja andeka tantsijana pälvinud juba ka mitu preemiat: 2005. aastal IDA festivali tantsijapreemia ning 2007. aastal Mait Agu nimelise preemia.

cvncvn

ELISA RITSING ´F(j)uego´

tantsijad: Anna Tammemäe, Heidi Koppel, Teele Villem, Marko Kiigajaan, Jegor Zadoya, Joonas Kollom
juhendaja: Ülle Toming
kestus: 25´

Töö dramaturgiline pool jutustab loo armastusest, manipuleerimisest ja eneseohverdamisest. Koreograafiline pool uurib koreograafia loomist sidudes omavahel erinevaid tantsustiile: flamenco, jazztants, moderntants.

Koreograaf ise on spetsialiseerunud flamencotantsule ning on mõnda aega tegelenud jazztantsu ja moderntantsuga.

fgh

N / 15.05 / 19:30
L / 17.05 / 19:30
K / 21.05 / 19:30
R / 23.05 / 19:30
L / 24.05 / 19:30
KorFest:

Festival KorFest toimub esimest korda ning on loodud Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna tudengite ja vilistlaste loomingu ning tegevuse laiemaks tutvustamiseks.
Festivali kavas on lisaks bakalaureuseõppe lõpuetendustele ka Soome koreograafi/kunstniku Maija Mustoneni kohaspetsiifiline tantsuetendus magistriõppe üliõpilastega, koreograafia osakonna I ja II kursuse lühitööde valik ja tantsuteater Tee Kuubis etendusõhtu.
Enne ametlikku festivali avamist toimub ka nö. offprogramm, mille ideeks on koreograafia osakonna vilistlaste või magistrantuuri üliõpilaste loomingu tutvustamine erinevate koolinoorte koosseisudega, juhtides tähelepanu noorte eelkoolituse olulisusele enne sisseastumiseksameid ülikooli tantsuerialale.

toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tallinna Ülikool, Olympic Casino
produtsendid: Tallinna Ülikooli koreograafia osakond, tantsuteater Tee Kuubis

www.tlu.ee/korfest