kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


14.04 / 19:30

it

XAVIER CHARLES & JEAN-PHILIPPE GROSS /FRA/

Duo Xavier Charles - Jean-Philippe Gross põimib elektroonika akustilise klarnetiga uskumatult värvi- ja mustriterikkaks heliväljaks. Nende esimene kontsert Tallinnas toob eesti kuulajatele sõnumeid Euroopa progressiivse vabaimprovisatsiooni eesliinilt...

Klarnetist Xavier Charles’i tööd ulatuvad mürast kuni elektro-akustilise poeetilise kõlani. Ta on mänginud mitmetel uue muusika festivalidel Prantsusmaal ja mujal. Käesoleval hetkel ulatuvad tema muusikalised uuringud klarneti performancitest vibreerivate kõlarite installatsioonideni, piirnedes improvisatsioonilise muusika, lärmaka rocki ja elektro-akustiliste helidega. Ta on muusikamaailmaga tihedalt seotud ka festivali ´Densités´ korraldajana.

kgs

Jean-Philippe Gross elab ja töötab Metz’is. Enne elektroonilise muusika viljelemist oli ta trummar erinevates rock ansamblites. Alates 1998. aastast mängib ta elektroonilist improvisatsioonilist muusikat mikserpuldi, odavate mikrofonide, väikeste kõlarite ja analoogsüntesaatoriga. Koos Arnaud Paquotte’i ja Michel Oury’ga on ta ka bändi Maelstrom liige. Ta loob helisid ja muusikat tantsu ja teatri jaoks.

kgs

esitus:
Xavier Charles - klarnet, mikrofonid
Jean-Philippe Gross - mikserpult, elektroonika
toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Prantsuse Kultuurikeskus
kestus: 60´
pilet: 50/90.-

IMPROTEST on Kanuti Gildi SAALi, MKDK ja U.L.A. Jazzi kontserdisari, mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt. Sarja kontserdid toimuvad alates 2005.aastast, kord kuus jaanuarist maini ja oktoobrist detsembrini. Sarja toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja Kultuurkapital. Kuraatorid: Mart Soo ja Taavi Kerikmäe.